7 patarimai renkantis stabdžių diskus

diskas

Ar galima stabdžių diskus pasikeisti patiems? Teoriškai, tikrai galima. Konstrukcija nėra sudėtinga – reikia tik pasikelti automobilį ant domkrato, nuimti ratą ir senus stabdžių diskus atsukus keletą gerai prisuktų veržlių ir uždėti naują. Aišku, reikia tik nusipirkti stabdžių diskus patiems.

Kaip tai padaryti? Štai keletas naudingų patarimų:

  1. Tiksliai susižinokite savo automobilio markę, modelį ir modifikaciją. Nepakanka vien Opel Astra, reikia tiksliai žinoti visus 1,4 Turbo Start/Stop ar 1,6 CDTI Start/Stop. Nuo to priklauso, ar įsigysite tinkamas automobilio dalis.
  2. Ieškokite automobilio dalių internete. Galite pradėti svetainėje Automobiliudalys24.lt. Čia rasite nemažai automobilio dalių, susiskirstytų pagal konkrečius automobilius ir jų modifikacijas. Yra ir daugiau auto dalių parduotuvių, tačiau įdėmiai skaitykite pristatymo sąlygas ir terminus. Kai kurios prekiauja tik dalimis iš sandėlio, o kai kurios užsakinėja automobilių dalis tiesiai iš tiekėjų. Lietuvos kompanijos dažniausiai dirba su tiekėjais iš Vokietijos, nes logistikos grandis tarp Lietuvos ir Vokietijos išvystyta tiesiog puikiai.
  3. Pasitikrinkite du kartus, ar tikrai norima detalė taip atrodo. Jei yra galimybė, nusifotografuokite originalią detalę ir palyginkite su naujos iliustracijomis. Papildomos atsargos priemonės dar niekam nepakenkė…
  4. Pirkite internetu. Užsakoma detalė į realią parduotuvę atkeliauja per 1-2 dienas, nebent įvyksta stebuklas ir ji jau yra sandėlyje, o užsakyta internetu kiek ilgiau – per 2-4 dienas. Tik kainos skirtumas gali būti pakankamai didelis, tad verta palaukti šiek tiek ilgiau. Ypač, jei galite praleisti keletą dienų be automobilio.
  5. Atkreipkite dėmesį į tam tikrų detalių gamintoją. Paprastai gamintojai būna bent du: originalus ir alternatyvus. Alternatyvių gamintojų produkcija pigesnė, bet ar kokybė neatsilieka? Čia prasideda loterija…
  6. Pasidomėkite, ar nereikia papildomų detalių, kurios galėtų būti pakeisto tuo pat metu. Taip sutaupysite nemažai laiko.
  7. Senų diskų neišmeskite – jų gali prireikti perkant detales ateityje.

Tarp šių patarimų nėra nieko apie naudotų automobilių dalių įsigijimą. Tai atskira tema, nes vis dažniau pasigirsta nuomonių, kad dėvėta originali detalė yra geresnė, nei nauja alternatyvių gamintojų detalė. Tai ne visada būna tiesa, tačiau ne vienas serviso profesionalas mano būtent taip. Sutaupyti galima įsigyjant autodalis internetu, tad reiktų įvertinti detalių kokybę.