Šių metų liepos 16 dieną, ketvirtadienį, Kauno miesto muziejaus (adresu M. Valančiaus g. 6) lankytojams duris atveria dar viena istorinės ekspozicijos „Kaunas: pasroviui ir prieš srovę“ salė „Laisvės laukiantis Kaunas“ (kuratorė dr. Kristina Vaitkevičienė).
Šioje tęstinėje istorinės ekspozicijos salėje eksponuojamas 1987 metų Kauno miesto žemėlapis, atskleidžiantis miesto miegamųjų ir pramoninių rajonų vystymąsi ir plėtrą bei pristatantis mieste veikusių kavinių, restoranų ir kino teatrų tinklą. Ekspozicijos kūrėjų pasakojimas gausiai iliustruotas architekto Sauliaus Lukošiaus nuotraukomis, saugomomis KMM fonduose. Tikimasi, jog lankytojų akį patrauks rekonstruotas miestietiškos buities kampelis, kuriame eksponuojami autentiški šio laikotarpio baldai, indai ir kiti interjero aksesuarai.
Pasak kuratorės Kristinos Vaitkevičienės, nemažai dėmesio šioje ekspozicinėje erdvėje skirta 1972 metų Kauno pavasario įvykiams, netikėtai sudrebinusiems ne tik Kauną, Lietuvą, bet ir visą tuometinę Sovietų Sąjungą, bei jų kontekstui. Parodos lankytojai turės galimybę persikelti į gėlių vaikų laikus, pamatyti miesto sodo jaunimo sambūrio Company nuotraukas, už kurias Kauno miesto muziejus dėkoja Kristupui Petkūnui ir Prezidento V. Adamkaus bibliotekai-muziejui. Televizoriaus ekrane galima peržiūrėti Bernardinų TV sukurtą laidą Šviesos blyksnis tamsoje: Romo Kalantos auka, pavartyti R. Kalantos aukos simboliui atskleisti skirtą knygą, kurioje publikuotos kalantinių realijas atspindinčios nuotraukos bei vaizdai su R. Kalantos aukos simbolika (suvenyrinis vokas, medaliai, atminimo įamžinimo vietos, ir pan.).
Nauja istorinė miesto ekspozicija „Kaunas: pasroviui ir prieš srovę“ Kauno miesto muziejuje buvo atidaryta šių metų pradžioje. Ji turėtų patikti lankytojams, kurie domisi miesto istorija, nori įsigilinti į politinio bei kultūrinio gyvenimo aspektus, sužinoti reikšmingiausius ir įdomiausius faktus apie Kauno miestą. Ekspozicijoje akcentuojama teritorinė miesto kaita, gyventojų kasdienybė ir aiškiai matoma jų veikla mieste, o taip pat istorinėje Kauno terpėje susiformavę tam tikri objektai, reiškiniai, asmenybės, kuriuos šiandieną išskiriame kaip šio miesto savitumą nusakančius simbolius.