Gyvenkime tvariai: knygų lentynas pildome tik naudotomis knygomis

Tvarus gyvenimo būdas yra šiuo metu ant bangos. Tačiau ne iš blogosios pusės. Nėra nieko blogo rūpintis savo aplinka ir daryti tvarumu paremtus sprendimus. Vienas iš tokių aspektų yra knygos. Ką daryti kai norisi skaityti, knygų skaityklės nedžiugina, o naujos knygos pirkimas visada primena,jog dėl jos buvo nukirstas medis. Ar yra būdų ką nors pakeisti? Žinoma, Naudotosknygos.lt primena, jog visada galite pirkti knygas iš antrų rankų, skaitytas knygas, o ne skatinti leidėjus leisti tų pačių knygų padidintus tiražus.

Šiais laikais išleidžiama itin daug naujų knygų. Ir tame nėra nieko blogo – skaityti yra malonumas ir to nereikia gėdytis. Tačiau mastant apie aplinką bei tvarumą, nelogiška laikyti knygų lentynose, sudaryti dirbtinę paklausą ir versti leidėjus tas pačias knygas leisti papildomu tiražu. Ypač klasikos knygų, kurių jau išleista tūkstančiai knygų ir kurias beveik kiekvienas turi namuose. Dažniausiai ta pati knyga yra ir pas jus, ir pas jūsų tėvus, ir pas senelius. Ar to reikia? Tikrai ne. Knygos sutvertos skaitymui, o ne dulkėjimui lentynose.

Suprasdami, koks knygų dulkėjimas yra liūdnas ir beprasmis, žmonės vis labiau įsitraukia į knygų mainus bei pirkimus ir pardavimus. Geriau mažiau knygų lentynose, bet daugiau perskaitytų knygų likusių mintyse. Tuo labiau, jog pirkti ir parduoti naudotas knygas yra išties paprasta ir lengva. Tereikia susikurti portale Naudotosknygos.lt profilį, pasirinkti knygas, kurias norite parduoti, nurodyti kainą ir ramiai gerti kavą skaitant knygas. O parduodamos knygos netruks surasti savo pirkėjus, kurie nuolat ieško naujų skaitinių.

Kelios priežastys, kodėl verta pirkti naudotas knygas

Jei vis dar dvejojate ar verta, štai jums kelios priežastys, kodėl tikrai daryti tvarius sprendimus ir pirkti naudotas knygas.

  • Naudotos knygos kainuoja pigiau.
  • Perskaičius knygą, jos turinys nepakinta, tekstas ir jo prasmė lieka ta pati.
  • Mažesnis knygos tiražas – mažiau nukirstų medžių.
  • Galimybė perskaityti daugiau knygų.

Ir tai tik dalis priežasčių, kurios yra esminės priimant sprendimą pirkti naudotą knygą.