Rugsėjo 27 dieną, antradienį, 17.00 valandą Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L. Zamenhofo g. 4) vyks dailininkės Vilmos Markauskaitės tapybos darbų pristatymas.
Moteris klausanti muzikos, moteris su kate, moteris ir vyras, moterys gamtoje, sportuojantys vyrai – tai drobėse nutapytos figūros, kurios eksponuojamos parodoje.
Neilgas dailininkės Vilmos Markauskaitės (1961–2006 m.) kūrybinis kelias.
Nebaigusi aukštųjų dailės studijų – į meno paslaptis gilinosi privačiose pamokose pas tapytoją Alfredą Šatą ir skulptorių Eriką Daugulį.
Sudėtingas dailininkės kūrybos kelias į sėkmę ir pripažinimą. Gyvenusi ir dirbusi Kaune, susiklosčius gyvenimo aplinkybėms, išvyko į Londoną. Per neilgą laiko tarpą nuo nedidelių parodų Vilmos Markauskaitės darbai pelnė pripažinimą Didžiosios Britanijos galerijose. Dailininkei esant gyvai, surengta dvylika personalinių jos tapybos ir porceliano parodų. 2010 m. dalyvavo projekte „Menas dvaruose“. Vertindamas jos kūrybą, menotyrininkas Remigijus Venckus pastebėjo, kad V.Markauskaitės akrilu tapytos drobės išsiskiria plokštuminėmis, į viršų smailėjančiomis, tarsi žemyn nutekančiomis figūromis. „Jos žmonių figūros primena garsaus austrų dailininko Egono Schiele, tik jo paveiksluose žmogaus kūnas brutalus, vulgarus, o Vilmos drobių kūnai – romantiški, jautrūs, intymūs“, – su pasaulinio garso klasiku kaunietės braižą palygino menotyrininkas.
Šios parodos sumanytojai – Lietuvos universitetų moterų asociacija (LUMA) ir dailininkės palikimo puoselėtojai: dukterėčia Ieva Liutkevičiūtė, sesuo Alma, dailininkės dukros Emilija ir Justina. Susipažinus su Vilmos Markauskaitės darbais, jos dalyvavimu projekte „New loans and donations to paintings in hospitals“, kuris pristatytas Didžiosios Britanijos ligoninėse, parengtas projektas „Tu (ne)gali – menas gali“…
Parodos eksponavimo laikotarpiu muziejuje vyks edukaciniai seminarai apie teigiamą meno poveikį žmogaus sveikatai. Dailininkė, kaip ir jos drobės, traukė žmones, kvietė susimąstyti…
Projektą dalinai finansavo Kauno miesto savivaldybė.
Tikimasi, kad parodą aplankys ne tik meno gerbėjai, bet ir besidomintys meno terapija.
Paroda Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejuje (L. Zamenhofo g. 4) veiks iki spalio 18 d.