Sienų blokai privatiems A+ klasės namams. Kurį geriau pasirinkti keraminį, silikatinį ar dujų silikatą? 

Pirmiausia leiskite pasirinkti tarp visiškai skirtingų medžiagų, kurios visiškai skiriasi viena nuo kitos. Tai yra gniuždymo jėga. Kai silikatinio bloko gniuždymo stipris yra ~ 17,5 MPa, „Porotherm“ keraminio bloko gniuždymo stipris yra 15 MPa, o dujų silikato gniuždymo stipris – tik 3 MPa. Struktūriniu požiūriu dujų silikato blokas iš tikrųjų neturi apkrovų. Toliau kalbama apie jų gamybos medžiagas. Silikatiniai blokai yra pagaminti iš smėlio ir kalkių. Tos pačios rūšies smėlio dujų silikato, kalkių ir aliuminio milteliai sudaro poras, o Porotherm keraminiai blokai – tik iš molio, smėlio ir medžio drožlių. Jie dega ir lieka degimo procese. Visas silikatinių blokų rušis, kainas ir charakteristikas galite atrasti puslapyje: https://euremsta.lt/muras-fasadas-aplinka/silikatiniai-blokeliai.

Tik keramika yra natūralus produktas, kuris nekelia dulkių, nesugeria drėgmės, nekaupia šilumos ir palaiko patalpų mikroklimatą

Natūralus produktas yra tinkamas energijos taupymui, dėl to yra dažnas pasirinkimas. Dujų silikatų blokai sugeria tik daugiau nei pusę vandens ir išskiria lėtai. 

Tada, kalbant apie A+ klasės namo izoliacijos storį, norint pasiekti šilumos perdavimo koeficiento vertę U = 0,11 W/(m2*K), dujų silikatą reikia šildyti 27 cm storio izoliaciniu sluoksniu, o silikatinę arba keraminę sieną -28 cm. Kaip matote, nors paties bloko šiluminės charakteristikos kartais skiriasi, beveik jokio skirtumo nėra.

Tuo pačiu metu toks izoliacinis sluoksnis užtikrina sienos sandarumą. Tačiau nepamirškite, kad namuose yra ne tik sienos, bet ir langai, kurių šiluminės savybės yra žymiai prastesnės nei izoliuotų sienų. Praktika parodė, kad labiausiai nesandarios namų vietos yra langai, durys, vartai ir ventiliacijos zonos, o ne sienos. 

Kodėl verta pasirinkti silikatinius blokus?

  • Pasižymi labai dideliu tvirtumu;
  • Taip pat suformuojama stipri kampo konstrukcija, todėl kampų armuoti nebūtina;
  • Paprastas blokų pjaustymas, dėl to lengva pritvirtinti prie fasado;
  • Mažai pavojingi šalčiui ir drėgmei;
  •  Dėl didelio tvirtumo prarandamos šiluminės savybes;
  • ·Nearmuotoje sienoje dažnai atsiranda skilimų.