Nustebsite sužinoję, kad vienas iš penkių suaugusiųjų kenčia nuo miego sutrikimų. Jei nuolatinis nuovargis yra tapęs jūsų kasdienybės dalimi, siūlome pradėti praktikuoti miego higieną. Tai įpročiai, kuriais siekiama greičiau užmigti ir pagerinti miego kokybę. Toliau straipsnyje pateikiame tris patarimus, kaip palaikyti gerą miego higieną.
1. Laikykitės miego rutinos
Ar pastebėjote, kad kai kuriems žmonėms net nereikia žadintuvo, kad jie atsibustų tuo pačiu metu kiekvieną dieną? To priežastis yra vidinis mūsų kūno laikrodis, reguliuojantis ne tik miego ritmą, bet ir organizmo funkcijas. Patariame nusistatyti miego grafiką ir kiekvieną dieną keltis bei eiti miegoti tuo pačiu metu. Taip sumažinsite mieguistumą ir jausitės žvalesni dienos eigoje. Svarbu nepamiršti leisti kūnui pailsėti naktį ne mažiau nei 7 valandas.
2. Pasirūpinkite patogumu
Lovos čiužiniai – miego kokybės komponentai, turintys įtakos komfortui, stuburo prisitaikymui ir leidžiantys kūnui atsipalaiduoti. Norintys patogaus poilsio turėtų įsivertinti savo miego padėtis ir asmeninius pageidavimus. Taip bus paprasčiau išsirinkti čiužinio tipą (minkštą, vidutinį ar kietą), atitinkantį individualius miego poreikius. Susipažinti su plačiu šių miego komponentų pasirinkimu galite svetainėje magresbaldai.lt, kur pateikti išsamūs kiekvieno čiužinio aprašymai, padėsiantys lengviau rasti sau tinkamą variantą. Na, o jei norite gyvai pasikonsultuoti su specialistais ir išmėginti dominančius čiužinius, kviečiame apsilankyti fiziniuose baldų salonuose.
3. Keiskite įpročius
Maži įpročiai formuoja pokyčius gyvenime. Norintiems saldžiai miegoti siūlome į rutiną įtraukti bent 30 minučių aktyvios veiklos, nesvarbu, ar tai būtų paprasčiausias pasivaikščiojimas gryname ore, ar namuose atliekami fiziniai pratimai. Taip pat turėtumėte leisti savo kūnui atsipalaiduoti ir pasiruošti nakties metui. Nustokite žaisti vaizdo žaidimus ar žiūrėti serialus ir atlikite kvėpavimo, tempimo pratimus, pamedituokite, paskaitykite mylimą knygą ar palepinkite save karšta vonia. Skatiname vakare atsisakyti stimuliuojančių medžiagų, kaip kofeinas, nikotinas ir alkoholis. Geriausia būtų negerti kavos bent šešios valandos iki miego.
Miegas – viena iš svarbiausių gyvenimo dalių, turinčių įtakos mūsų fizinei ir psichinei sveikatai. Palaikydami miego higieną ir įtraukdami į kasdieninę rutiną mažus įpročius, galėsite džiaugtis ne tik geresniu miegu, bet ir geresne bendra savijauta.