Akis atverianti internetinių tinklalapių statistika

Jūsų tinklalapis padeda pritraukti naujus klientus ar priešingai – „padeda“ juos prarasti? Kai jau visai netrukus 2019 metus pakeis 2020 metai ir žengsime dar vieną didelį žingsnį pirmyn moderniųjų technologijų amžiuje, turbūt jau supratote, kokią didžiulę reikšmę profesionalus internetinių svetainių kūrimas turi šiuolaikiniam verslui, jo patikimumui, profesionalumui, atpažįstamumui, žinomumui ir populiarumui.

Ko nevalia pamiršti apie savo tinklalapį

Kita vertus, dažniausiai dauguma žmonių profesionalaus ir kokybiško internetinio tinklalapio svarbą yra linkę vertinti labai abstrakčiai. Juolab, kad daugybei verslų iki šiol sunkiai sekasi savo internetinius tinklalapius ar elektronines parduotuves paversti puikiais pajamų generavimo ir naujų klientų pritraukimo šaltiniais. Todėl šiandien pasidalinsime su jumis įdomia ir naudinga statistika, susijusia su internetiniais tinklalapiais ir vartotojų elgsena.

Turite vos 50 milisekundžių

Nors yra sakoma, kad niekuomet knygos neturėtume vertinti pagal jos viršelį, internetinių tinklalapių ir šiuolaikinių interneto vartotojų atveju ši taisyklė jau seniai nebegalioja. Statistika rodo, kad vartotojų nuomonė apie jų aplankytą tinklalapį susiformuoja per apytiksliai 50 milisekundžių (t.y. 0,05 sekundės). Tai reiškia, kad per tokį trumpą laiką jie nusprendžia, ar tinklalapis jiems patinka, ar ne, atitinkamai priimdami tolimesnius sprendimus – pasilikti arba išeiti. Ir į visą tai galima žvelgti iš ekonominės pusės – jei vartotojas apsilanko jo akiai patraukliame tinklalapyje, kuris atrodo profesionaliai ir kokybiškai, jis yra labiau linkęs savo laiką ir/arba pinigus patikėti tokiam verslui.

57% vartotojų nerekomenduotų įmonės, kurios mobilioji tinklalapio versija yra prasta

Toks šiuolaikinių vartotojų požiūris yra visiškai pagrįstas – internetiniai tinklalapiai, kurių dizainas nėra pritaikytas mobiliesiems įrenginiams, negali užtikrinti optimalios vartotojo patirties. Nei vienas vartotojas nenori veltui gaišti savo laiko susidurdamas su dideliais sunkumais naršant tinkamai veikiančios mobiliosios versijos neturinčiame tinklalapyje.

85% suaugusiųjų mano, kad mobilioji versija turi būti tokia pat gera ar netgi geresnė

Atliktos apklausos duomenimis matyti, kad net 85% suaugusiųjų respondentų teigė, jog jų nuomone, internetinių tinklalapių mobiliosios versijos turėtų būti lygiai tokios pat geros arba netgi geresnės nei staliniams kompiuteriams pritaikytos tinklalapių versijos. Tačiau vėlgi, tai yra visiškai natūralus siekis – šiuolaikiniai vartotojai nori didesnio patogumo ir geresnės patirties. Jei vartotojui, besilankančiam pasirinkto tinklalapio mobiliojoje versijoje, tenka pritraukti vaizdą savo išmaniajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje, labai tikėtina, kad po jau minėtų 50 milisekundžių jis bus palikęs tokį tinklalapį. Ką jau kalbėti apie tai, kad internetinė „Google“ paieškos sistema „apdovanoja“ tuos tinklalapius, kurių mobiliosios versijos yra puikios ir atitinkančios visus šiuolaikinius standartus.

38% vartotojų palieka tinklalapį, jei turinys ar struktūra nėra tinkami

Jei vartotojas ima vertinti tokias detales, tai rodo, kad verslas jau „įveikė“ 50 milisekundžių ribą. Tačiau, kas gi vykta toliau? Deja, bet to nepakanka. Apytiksliai 38% apklaustųjų teigė, kad jie palieka tinklalapį, jei jiems nepatinka jame pateikiamas turinys arba pati tinklalapio struktūra. Todėl jei jūs turite savo verslą reprezentuojantį internetinį tinklalapį, didžiulį dėmesį privalote skirti turinio kokybės užtikrinimui ir intuityviai bei patogiai tinklalapio struktūrai.

88% vartotojų vargiai sugrįžta į tinklalapį po neigiamos patirties

Kas nori dar kartą sugrįžti ten, kur teko susidurti su neigiama patirtimi? Įprastai interneto vartotojai nesuteikia antros galimybės. Juolab, kad visa tai, kas jau buvo paminėta, mus pamokė, jog prastas tinklalapio dizainas, atgyvenusi struktūra, nepraktiškas valdymas ir šiuolaikinių standartų neatitikimas sumenkina vartotojų pasitikėjimą jų lankomais tinklalapiais. Todėl niekuomet neleiskite sau dėl savo verslo tinklalapio būklės prarasti potencialius klientus. Užtikrinkite, kad jūsų tinklalapis atrodytų profesionaliai ir veiktų labai efektyviai.

47% vartotojų tikisi, kad tinklalapis bus užkrautas neilgiau kaip per 2 sekundes

Būtent todėl šiandien paieškos sistemos tokį didžiulį dėmesį skiria tinklalapių užsikrovimo greičiui. Tai labai tiesiogiai atsispindi ir vartotojų patirtyje. Todėl turint internetinį tinklalapį, privalu užtikrinti, kad jo užsikrovimo greitis būtų kuo didesnis. Taip pelnysite ne tik savo potencialių klientų, tačiau ir paieškos sistemų palankumą.