Individualios įmonės statusas: 5 mitai, kurie atgraso nuo pasirinkimo

Norite steigti savo įmonę? Dabar tikrai yra geriausias laikas. Kodėl? Kadangi tinkamas laikas yra visada. Kai tiksliai žinote, ko norite ir kas Jums, atrodo, sekasi – reikia nebijoti, tačiau žingsnis po žingsnio atlikti darbus, kurie ves Jus link sėkmingos veiklos.

Vienas paprasčiausių ir mažiausiai rizikos keliančių juridinių asmenų objektų yra individuali įmonė. Kadangi individualios įmonės steigimas gali būti atliekamas su specialistais, kurie ne tik padeda sutvarkyti dokumentus, tačiau ir suteikia visą svarbiausią informaciją apie verslo objektą – galėsite būti ramus, kad patys pirmi veiklos žingsniai bus tvirti.

1 MITAS – steigiant IĮ reikia įstatinio kapitalo.

Ne. Jeigu Jus domina konkrečiai IĮ steigimas, tokiu atveju galime nudžiuginti, kad nėra minimalios įstatinio kapitalo ribos. Priešingai, nei pavyzdžiui, UAB atveju, kuomet minimalus įstatinis kapitalas siekia 2 500 eurų.

 2 MITAS – steigėjai gali būti keli.

Vėlgi, ne. Jeigu norite steigti IĮ – tokiu atveju steigėjas gali būti tik vienas fizinis asmuo. Jeigu susiburia didesnė komanda, kuri nori steigti juridinį asmenį – tokiu atveju tinka Mažoji bendrija. IĮ atveju įmonės vadovas bei įmonės savininkas gali būti ir tas pats asmuo, ir gali būti du.

3 MITAS – įsteigus IĮ – nereikia mokėti pelno mokesčio. 

Mokėti pelno mokestį reikia. Jis siekia 15 procentų nuo pelno. Taip pat šis juridinis asmuo moka PVM mokestį, kuris siekia 21 proc. Mokamas tokiu atveju, jeigu individualios įmonės pelnas per pastaruosius dvylika mėnesių buvo didesnis negu 45 tūkst. Esat NT turtui – mokamas ir NT mokestis, kuris sudaro 0,3–3 proc. nuo pajamų. Taip pat, IĮ savininko dividendai, kurie sudaro 15 proc. nuo pajamų mokesčio iš paskirstyto pelno.

4 MITAS – steigimas yra labai sudėtingas.

Steigimas nėra labai sudėtingas, tačiau svarbu, kad viskas būtų atlikta žingsnis po žingsnio. Visada geriausia samdyti profesionalą. Tuomet pavyks išvengti steigimo kliūčių, taip pat – sutaupysite daug laiko.

5 MITAS – negausiu socialinių garantijų.

Socialinių garantijų turėjimas priklauso nuo Jūsų mokamų VSD mokesčių. Turint IĮ juos mokėti reikia, tad gausite ir daugelį socialinių garantijų.