2016 metų gegužės 21 dieną, šeštadienį, 17.00 valandą Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriaus Akmeninėje parodų salėje (adresas L. Zamenhofo g. 4) Muziejų nakties proga bus atidaryta Alinos Burinskaitės tapybos darbų paroda „Žydinčios svajos“.
Atidarymo metu skambės akordeonu atliekamos prancūziškų dainų melodijos.
Menininkė plėtoja pamėgtas gamtos, floristikos, peizažo, marinistines ir kitas temas. Energinga ir ryški kūrinių kalba perduoda pozityvų tapytojos požiūrį į gyvenimą, na o teigiama emocija persiduoda žiūrinčiam į meno kūrinį ir pamalonina ne tik jo akis, tačiau ir sielą. Štai kaip menininkė apibūdina save ir savo kūrybą:
“Tapyba tai pats nuostabiausias atradimas mano gyvenime, šis pomėgis kardinaliai pakeitė mano požiūrį. Supratau, kiek daug gražių dalykų mes nepastebime, kiek nuostabių akimirkų praeina veltui. Jeigu tik sustotume, įkvėptume šviežio oro gurkšnį Ir atsimerktume – atrastume koks gražus ir spalvingas pasaulis mus supa. Kiekvienas metų laikas turi savo unikalumą, kiekviena diena ypatinga ir nepasikartojanti pamoka, o kiekvienas sutiktas žmogus mūsų gyvenimo kelyje yra pats brangiausias mokytojas. Esu kupina pozityvumo – todėl ir savo darbuose stengiuosi įkūnyti gerą, teigiamą emociją,dominuojančios ryškios – atspindi ir mano energingumą. Mėgaujuosi kiekviena akimirka laikydama teptuką rankose ir tapau su plačia šypsena, nes šis pomėgis man sukelia begalinį džiaugsmą, mano tikslas kūrinių pagalba perduoti žmonėms gerą, pozityvią ir žinoma jaukią nuotaiką, kiekvienas paveikslas man yra tarsi vaikas, kuriam norisi surasti visada mylinčius ir laukiančius namus.“
Parodoje “Žydinčios svajos” dailininkė Alina Burinskaitė privers ne vieną susimastyti ir savęs paklausti – Kas gi yra gėlės? Atrodytų beprasmis klausimas tam, kuris grožį jaučia. Beprasmis aiškinimas tam, kas grožiui nejautrus. Pasak menininkės, gėlės atveria savo grožio paslaptį tik tam, kuris jomis gėrisi. Gėlės yra gamtos šypsena. Gėlės kvapas — jos siela ir poezija, kuri supa gėlę. Todėl žemės grožis stipriausiai pasireiškia gėlėse. Jei kas mūsų žemėje dvelkia svajone ir pasaka, tai gėlės. Šios prabangiai pasirėdžiusios žemės gražuolės vilioja, žavi ir užburia mūsų akis savo išvaizda, spalvom ir kvapais. Jei nori susvajinti kurią nors širdį apsupk ją gėlėmis.
„Nuo žemės stiebias tiek žiedelių kvepiančių.
Koksai gražus pasaulis, mylimoji!“
(O. Milašius, Pavasario giesmė)
Anot A.Burinskaitės, nenuostabu, kad gėlės tapo gražiųjų jausmų simbolis, nes tokie jausmai vaizdžiausiai nusakomi gėlėmis. Ne kartą gėlės būna tylus išsigelbėjimas, kai sieloje susitelkia daug grožio, ir žodžiams trūksta jėgos jį išreikšti. Goethe, siųsdamas gėles poniai Stein, pridėjo prasmingą raštelį: „Imk jas, kuri tiek daug gėlių mano gyvenime išauginai.“
Parodos atidarymo renginys nemokamas.
Paroda veiks iki šių metų birželio 17 dienos.