Grupė Panevėžio bibliotekininkų siekia tobulėjimo Helsinkio bibliotekose

2015 metų gegužės 5 dieną, darbo stebėjimo vizito į Helsinkio (Suomija) „Library 10“ biblioteką išvyko 8-ių Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotojų komanda, pasirengusi susipažinti su šios pažangios bibliotekos darbo patirtimi.

Vizitas pagal G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos vykdomą programos „Erasmus+“ projektą „Tarptautinė kvalifikacija novatoriškoms bibliotekų idėjoms“ vyks gegužės 5–8 dienomis. Vykstantieji stebės užsienio kolegų darbą atskiruose priimančios bibliotekos padaliniuose, filialuose, skyriuose, fiksuos įgytas žinias ir kompetencijas.

Pasirengimas vizitui

G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotojų komanda stebėjimo vizito vyksta bibliotekai siekiant tobulinti vartotojams teikiamas paslaugas pažangių užsienio bibliotekų pavyzdžiu. Vykti buvo atrinkti inovatyviai dirbti siekiantys 8 darbuotojai iš skirtingų bibliotekos veiklos sričių, atsižvelgta į jų gerą mokėjimą bendrauti anglų kalba, profesinę motyvaciją, aktyvumą siekiant pokyčių organizacijoje.

2015 metų kovo–balandžio mėnesiais vykstantys į Helsinkio biblioteką dalyvavo anglų kalbos mokymuose, kurių metu ne tik stiprino turimas kalbos žinias. Pasak atsakingos už ryšius su priimančiąja organizacija Virginijos Švedinės, skatinami mokymų dėstytojos Liucijos Šiaučiūnienės dalyviai įgijo daugiau pasitikėjimo, laisvumo bendrauti anglų kalba. Kiekvienas dalyvis ruošė savo profesinės veiklos pristatymą, rengė klausimus pagal numatytas vizito užduotis.

Ruošdamiesi būsimam vizitui jo dalyviai turėjo galimybę ugdyti ne tik anglų kalbos žinias, bet ir praplėsti kultūrines bei profesines su būsimu vizitu susijusias žinias. Balandžio 20 dieną G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vizito dalyviai susitiko su Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Informacijos išteklių formavimo ir vystymo centro direktore Jolita Steponaitiene kultūrinio pasirengimo tema. Susitikime lektorė dalinosi įspūdžiais ir įžvalgomis iš patirties po Skandinavijos ir kitų šalių bibliotekas, jų teikiamas inovatyvias paslaugas, taip pat supažindino su naujausiomis Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos IFLA idėjomis.

Nuotraukoje: viena Helsinkio bibliotekų – Universiteto biblioteka
Nuotraukoje: viena Helsinkio bibliotekų – Universiteto biblioteka

Vizito programa ir patirties sklaida

Vizito į Helsinkį programoje numatyta lankytis bibliotekoje „Library 10“ ir jos filialuose. Programa buvo derinama su priimančiąja biblioteka, Helsinkio bibliotekos darbuotoja susitikimo koordinatorė buvo informuota apie prioritetines sritis, dominančias G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos komandą vizito metu. Pagal tai parengta stebėjimo vizito programa, kurioje bus gilinamasi į šias temas: mokymosi visą gyvenimą, bibliotekos erdvių pritaikymą įvairaus amžiaus, poreikių ir pomėgių vartotojams, naujausios IT technologijos, bendradarbiavimas su valdžios institucijomis, įvairiomis bendruomenėmis.

Trijų dienų programoje numatyti susitikimai su atskirų sričių specialistais, projektų planuotojais, vadovais, pažintis su suomių bibliotekų sistema, bus lankomasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, Kallio – antroje seniausioje – bibliotekoje, Helsinkio miesto bibliotekoje, vyks pažintis su biblioteka prekybos centre Espoo City Library.

Vizito rezultatų sklaidai 2015 metų birželio-liepos mėnesiais numatyta surengti seminarą Panevėžio regiono bibliotekininkams, kur būtų aptariama regiono bibliotekų galimybė perimti pažangią Skandinavijos bibliotekos patirtį. Projekto rezultatai pristatomi straipsnyje spaudoje, regiono internetiniuose portaluose. Tikimasi inicijuoti ir sukurti naujų paslaugų.

Kitas darbo stebėjimo vizitas pagal tą patį projektą vyks į Danijos biblioteką 2016 metų. gegužės mėnesį.

„Erasmus+“ programos finansuojamą projektą „Tarptautinė kvalifikacija novatoriškoms bibliotekų idėjoms“ remia Švietimo mainų paramos fondas

Informaciją parengė PAVB RsV koordinatorė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *