APVA parama saulės elektrinėms

Saulės energija išsiskiria iš kitų energijos šaltinių kaip tvarumo lyderė. APVA parama skatina tvarius pokyčius ir leidžia kiekvienam, siekiančiam gamtai palankios elektros energijos, ją turėti.

Ypatingas dėmesys yra skiriamas siekiant parengti  APVA paramos standartus, visapusiškai nešant naudą visoms šalims, naudojančioms saulės energiją.

APVA parama šiuo metu buvo suteikta jau daugiau kaip 7000 gyventojų. APVA parama buvo ir yra suteikiama ne tik nuosavame name, bet ir nutolusioms saulės elektrinėms įsigyti. Paraiška yra teikiama per APVIS sistemą, kur kiekvienam norinčiam pereiti prie tvaresnio gyvenimo būdo, tereikia žinoti saulės elektrinės galią ir namo unikalų numerį.

APVA parama leidžia Lietuvos gyventojams gauti finansavimą nedidelės galios saulės elektrinės įgijimui, ar ją įsigyti saulės parkuose.

APVA parama yra išskirtinė, kadangi kiekvienam vartotojui nėra būtina įsigyti elektrinę iš karto. Elektrinių  nuoma populiarėja, o APVA parama tik skatina tokį vartojimo būdą.

Gyventojai, kurie negali įsirengti saulės elektrinės, gali tai padaryti išsimokėtinai, o kartu gauti ir didesnę nei 323 eurų siekiančią išmoką už 1 kW elektrinės galios. Tokiu būdu kiekvienas vartotojas turi galimybę sumažinti savo kuriamą taršą, bet per ne lyg ir smarkiai nekenkiant savo finansams.

Saulės elektrinių nauda aplinkai yra kur kas didesnė nei nedidelis anglies pėdsakas. Saulės energija rodo aiškius pranašumus prieš visą iškastinį kurą, teršiantį gyvybiškai svarbų orą ir vandenį.

APVA paramos prašymas nieko Jums nekainuoja. Nemokama APVA parama prisideda prie ekosistemos ir žmonių sveikatos saugojimo, kuriant ir puoselėjant tvarią elektros energijos sistemą.

Saulės elektrinių augimą lemia paklausa, bet ne pasiūla. Gamyboje naudojamos medžiagos kaip plienas, stiklas, aliuminis yra įprastos medžiagos, kurių nemažės ateityje. Deja, iškastinis kuras nėra stabilus, kainos už jį tik augs.

APVA parama yra naujoviškas sprendimas padidinantis saulės parkų universalumą ir tvarumą. Sumažintas išmetamų teršalų kiekis energetikos sektoriuose, skatina ir tvaresnę žemės ūkio praktiką, tuo pačių kaimo plėtrą.

Saulės elektrinės prisideda prie mažesnių bendruomenių gerovės. Didinant neribotų išteklių, kaip saulės, efektyvumą ūkyje, gerėja ekonominė ir socialinė bendruomenės padėtis. APVA parama suteikiama suinteresuotoms šalims, siekiančioms įgyvendinti tvarius, ekologiniu, socialiniu bei ekonominiu požiūriu, projektus.