Kam reikalingi skirtingi žoliapjovės peiliai?

 

Tikriausiai esate girdėję tokį pavadinimą kaip aeravimo peiliai? Ar žinote, kam jie skirti? Įvairūs žoliapjovės peiliai atlieka skirtingas funkcijas, išsiaiškinsime, kokios jos.

Žoliapjovių aeravimo peiliai

Pavasarį pradėję lysti pirmieji vejos lapai ir žolės reikalauja tinkamos priežiūros, tręšimo. Gerai iššukuota ir patręšta veja greičiau sužaliuoja ir tampa gražiu žaliu kilimu.

Žoliapjovės peiliai skirti aeravimui, naudojami tada kai yra senas, suspaustas gruntas arba kai yra priemolis, molis, kitaip tariant, sunki žemė, kurioje veja auga prastai. Tai reiškia, kad šaknims trūksta oro, todėl aeravimo metu žemė subadoma ir įleidžiamas oras augalų šaknims.

Žoliapjovių peiliai skarifikavimui ir šukavimui

Kitas svarbus darbas norint turėti gražią, vešlią veją yra skarifikavimas arba šukavimas. Skarifikavimo metu žoliapjovės peiliai sukdamiesi įpjauna šiek tiek žemės ir ją iškelia kartu su negyva žole, kuri vėliau yra surenkama ir išnešama. Šis darbas atliekamas pavasarį.

Šukavimo metu seną veją išpeša besisukančios peilių vielos, esančios žoliapjovės apačioje, šukavimas ypač tinka samanotai vejai.

Atliekant šukavimo ar skarifikavimo darbus žemės plote reikėtų atžymėti svarbius taškus – laistymo sistemas, šulinukus, apšvietimo sistemas, viską, kas yra įkasta į gruntą, nes kitaip jie bus sugadinti. Negalima šių darbų atlikti kai žemė yra pernelyg drėgna, nes tada žoliapjovės peiliai apsivelia ir neįmanoma vejos šukuoti. Pašalinus seną žolę, plotą reikia patręšti, viską atlikus galima tikėtis, kad sklype augs graži, vešli žolytė.

Mulčiavimo peiliai

Mulčiavimas tai vejos pjovimas ir kartu atliekamas kapojimas, smulkinimas. Susmulkinta žolytė lieka išbarstyta tolygiai po visą žemę. Patogu tai, kad nereikia žolės rinkti, o kartu ji tampa natūralia trąša. Žoliapjovės peiliais, skirtais mulčiavimui reikėtų pjauti neaukštą veją, todėl geriau šienauti dažniau, negu leisti jai peraugti. Nors, atrodo, darbas atliekamas dažniau, tačiau pjaunant nereikia ištuštinti žolės dėžės, todėl jį galima gan greitai atlikti.

Žoliapjovės peiliai internetu

Įvairios paskirties žoliapjovės peilius galite užsakyti internetu agropartsbaltija.lt.  E-parduotuvėje rasite itin didelį dydžių ir parametrų pasirinkimą, todėl tikrai išsirinksite savo žoliapjovei tinkamą peilį.