Arvydo Martinaičio tapybos paroda „Prie Moišės kapo“

Nuo 2015 metų rugsėjo 16 dienos galerijoje „Aukso pjūvis“ (adresas: Verslo lyderių centras BLC, K. Donelaičio g. 62, Kaunas) veikia Arvydo Martinaičio tapybos paroda „Prie Moišės kapo“.

Tai – Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto parengto parodų ciklo „POKYČIAI“,skirto Kauno kolegijos 15 metų sukakčiai paminėti, dalis. 15 fakulteto dėstytojų, pripažintų menininkų pristato savo kūrybą Kauno mieste, parodoms skirtose erdvėse. Parodų ciklą sudaro autorinės parodos, turinčios savo pavadinimą, atspindintį pagrindinę kūrybinę parodos idėją. Kauno visuomenei, svečiams pristatoma tapyba, grafika, fotografija, keramikos, stiklo, odos plastikos kūriniai.

Tapytoją Arvydą Martinaitį jau nemažai metų jaudina ir domina tragiška žydų tautos istorija. Į ją jis žvelgia per mitą, jam svarbūs kontekstai, keliantys daugybę klausimų, į kuriuos atsakymų nėra.

Arvydo Martinaičio tapybos paroda „Prie Moišės kapo“
Arvydas Martinaitis. Mėlynas

„Spalvų žaismas, potėpiai, kompozicija, noras atsisakyti viso to, ištirpt laike, it paukščiui išskrist į mėlyną tolį. Taip jau viskas rutuliuojasi ramybėj, šitame lauke, nuklotame akmeninių, judėjams skirtų antkapių aplinkoj, šventybės pasirodymas per šiuos realius objektus… Vaikščiojimas pirmyn ir atgal, ant juodos medvilnės, bet pigmentus trinant ant paletės: šiltos spalvos kairėn, šaltos dešinėn, terpentinas, realybė ir vėl šventybės pasirodymas realiai, vaizdiniai, vizijos – ten anapus ir šiapusybėje gyvai „susitinkant žmones.

Moišė buvo, bet aš jo nemačiau, negirdėjau dūsavimo iš po to akmenio parvirtusio antkapio, o dangus buvo toks mėlynas, karštis degino skruostus, tolumoj matėsi javų laukas, medžiai, trobesiai, gal tas taškas – arklys, gal potėpyje – Abraomas, gal tas paukštis – gražusis Jofė , o spalvos, kokios spalvos! Jautėsi artėjantis ruduo, jau tikrai ne vasaros tai spalvos, nerimas ir jaudulis toks…

Tenka man sau pačiam pripažint, kad mums vadinamiems „moderniems“ žmonėms atmetant visokius prietarus pats esu stipriai veikiamas mitinių motyvų ir ritualų, ir tai vėl tęsiasi po 16 metų, kodėl taip? Gal tai noras grįžt į pirminę „visko pradžios“ būseną, nežinau, klausiu“. (Arvydas Martinaitis).

Paroda veiks iki 2015 metų rugsėjo 30 dienos.

Maloniai kviečiame apsilankyti.

Galerijos „Aukso pjūvis“ darbo laikas: I-V 10-18 val.

www.auksopjuvis.lt