Automobilio paruošimas vasaros sezonui

autoKaip tinkamai paruošti automobilį vasaros sezonui, reikia pasirūpinti iš anksto. Tuomet tiek transporto priemonės techninė būklė, tiek estetinės savybės nekels rūpesčių šiltuoju metų laiku, automobilis Jums tarnaus ilgai ir patikimai. 

Svarbiausi akcentai

Bene svarbiausias transportų priemonių akcentas, susijęs su sezonų kaita, yra padangos. Pagal Lietuvoje galiojančias Kelių eismo taisykles automobiliai ir kitos transporto priemonės turi būti eksploatuojamos su vasaros arba žiemos sezonui pritaikytomis padangomis. Trafic.lt komandos specialistų teigimu, vis dažniau lietuviai vairuotojai padangomis pasirūpina iš anksto. T.y., pavyzdžiui, vasaros sezonui padangas perka jau žiemą. Vis dažniau savo transporto priemonėms vairuotojai renkasi universalias padangas. Tačiau šis pasirinkimas yra labai individualus ir reiktų pasitarti su padangų ekspertais, kokios padangos būtų geriausios šiltuoju metų sezonu.

Taigi norint tinkamai paruošti automobilį vasaros sezonui, derėtų iš anksto pasirūpinti padangomis. Įvertinti, ar turimo komplekto protektoriaus gylis yra pakankamas. Taip pat įvertinti ir tai, kiek ir kokių kelionių planuojate šiltuoju metų sezonu. Važiuojant į užsienį ar daug keliaujant po šalį reiktų įvertinti, kad padangos dils sparčiau.

Be to keičiantis metų laikams ir atėjus šiltajam sezonui reikia iš anksto pasirūpinti automobilio aušinimo skysčiu, kitais variklio skysčiais, kurie gali būti pritaikomi specialiai žiemos sezonui ir nerekomenduojami vasarą. Ir be abejonės, jei automobilyje yra kondicionavimo sistema, reiktų prisiminti, kad atėjus karščiams ji bus itin dažnai naudojama, tad reikia patikrinti, ar ji veikia sklandžiai.

 

Nuo ko pradėti?

Jei atėjus pavasariui namuose įprastai darome kruopštų tvarkymąsi, tai šį veiksmą galima pritaikyti ir automobiliui. Jei per žiemą bagažinėje susikaupė nereikalingo balasto, automobilio salone jau taip pat praverstų cheminis valymas susidėvėjo grindų kilimėliai arba kėbule po žiemos matyti subraižymų, viską nuosekliai susitvarkyti ir bus tas pirmas žingsnis ruošiantis vasaros sezonui.

Dažnas vairuotojas patvirtina, jog automobilio paruošimą naujam vasaros sezonui palengvina ir tai, kaip buvo įvykdytas praėjusios šiltojo sezono pabaigimas. Jei po vasaros viskas buvo tinkamai sukomplektuota – saugiai ir tvarkingai sandėliuojamos padangos, ratlankiai, skysčiai ar kiti reikalingi daiktai, tuomet pasiruošti vasari bus vienas juokas.

Tai aktualu kasmet, tad linkime susikurti savo sistemą ir šiltąjį metų sezoną pasitikti bei išlydėti be didelių rūpesčių, o vasarą mėgautis saugiomis  kelionėmis po Lietuvą ar svečias šalis.