Kada automobilio stiklo suremontuoti nebeįmanoma?

stiklų remontas 

Automobilio stiklo remontas yra bene vienas labiausiai atidėliojamų darbų, kuriuos vairuotojai atlieka tik tuomet, kai įtrūkimas akivaizdžiai kenkia vairavimo kokybei arba Valstybinės techninės apžiūros specialistai pažymi tai kaip taisytiną gedimą. Gali atsitikti ir taip, kad stiklo suremontuoti neįmanoma ir teks jį keisti.

 

Kokie svarbiausi kriterijai?

Ar reikia keisti automobilio stiklą, galima nuspręsti ne tik pagal Valstybinės TA specialistų įrašą , bet ir atsižvelgiant į stiklų remonto ekspertų kriterijus, kuriuos jie naudoja įvertindami situaciją. Nors kiekvienas atvejis yra individualus, tačiau gan greitai galima įvertinti, ar įmanoma suremontuoti įskilusį stiklą.

Pirmas aspektas yra įtrūkio dydis. Tam, kad jį būtų galima pataisyti, jis negali būti didesnis už 2 Eurų monetą. Taip pat labai svarbu, kokiu atstumu įdauža yra nutolusi nuo stiklo krašto. Šis nuotolis turi būti mažiausiai 6 cm. Jei įdauža yra vairuotojo regėjimo lauke, pažeidimo skersmuo negali būti didesnis nei 10 mm. Vairuotojo regėjimo laukas yra maždaug 30 cm. plotas, kurio centras yra ties vairo centru.

Taigi automobilių stiklų keitimas nėra prioritetinis veiksmas, nes visuomet reikia stengtis pataisyti stiklą. Tačiau minėtieji kriterijai negali būti ignoruojami, nes jie daro įtaką vairavimo kokybei ir saugumui.

 

Kaip vyksta stiklų taisymas?

Svarbu pastebėti, kad automobilio stiklo įdaužos taisymas yra gana greitas procesas, o meistrai žada užtrukti tik pusę valandos. Taip pat atliekant stiklų remontą labai svarbu įsitikinti, kad meistrai suteikia garantiją, atitinkančią stiklų gamintojų reikalavimus. Šį kriterijų už tikrina ne visi stiklų ekspertai. Garantija suteikia patikimumą tiek dėl ilgaamžiškumo, tiek ir dėl saugaus vairavimo.

Taip pat profesionalai užtikrina, kad po atliktų darbų ant priekinio automobilio stiklo montuojamos pažangiosios pagalbos vairuotojui sistemos (angl. ADAS – advanced driver assistance systems) visiškai atitiktų gamintojo numatytus parametrus ir užtikrintų vairuotojo bei keleivių saugumą.

Priekinį automobilio stiklą rekomenduojama remontuoti tuomet, kai įtrūkimas yra nedidelis ir jis netrukdo saugiam vairavimui. Svarbiausia į stiklų remonto meistrus kreiptis nedelsiant, nes taip galėsite sutaupyti tiek laiko, tiek ir pinigų. Ir be abejonės – mėgautis saugiu, patogiu vairavimu.