Kokias padangas rinktis žiemos sezonui?

Žiemos metu keliai nėra saugūs net ir patyrusiems vairuotojams. Dėl to būtina pasirinkti saugias padangas, kurios ne tik leis negalvoti apie galimas kliūtis kelyje, bet ir suteiks galimybę mėgautis kelione. Apžvelkite galimus padangų pasirinkimus ir nuspręskite, kurios padangos bus tinkamiausios žiemos sezonui.

Nedygliuotos padangos

Geriausias pasirinkimas žiemai – nedygliuotos žieminės padangos. Tokios padangos ne tik saugiausias, bet ir patogiausias variantas. Žieminėmis nedygliuotomis padangomis galima keliauti ne tik miesto, bet ir kaimų keliais. Be to, jos nėra uždraustos jokioje šalyje, todėl drąsiai galėsite keliauti su savo transportu po visą Europą.

Dygliuotos padangos

Dygliuotos padangos nėra dažnas pasirinkimas žiemos sezonui. Visgi galima pastebėti, kad lietuviai iki šiol jas renkasi. Nors kai kuriose Europos šalyse dygliuotos padangos jau yra uždraustos, Lietuvoje iki šiol galima jomis važinėti. Ar jos tinkamas pasirinkimas žiemos keliams? Priklauso nuo to, kur gyvenate. Jeigu esate miesto gyventojas ir tenka keliauti tik sutvarkytais keliais, tuomet dygliuotos padangos nėra geriausias pasirinkimas. Tokios padangos bus ne tik nepatogios, bet ir nesaugios. Na, bet kaimų gyventojams dygliuotos padangos neretai praverčia. Kaimuose dažniausiai keliai nėra sutvarkyti, todėl dygliuotos padangos pasiteisina.

Vasarinės padangos

Jeigu planuojate rinktis žiemos metu vasarines padangas, turime smarkiai jus nuvilti. Deja, bet toks sprendimas ne tik suteiks jums finansinių išlaidų, bet ir bus priežastis, kodėl ateityje negausite draudimo pinigų. Kai kurie sumaišo padangų naudojimo taisykles. Kadangi žiemines padangas galima naudoti vasaros metu, kai kurie nusprendžia, kad nerizikinga ir žiemos metu naudoti padangas, skirtas vasarai. Deja, bet tokį sprendimą draudžia kelių eismo taisyklės. Vasarinės padangos žiemos metu ne tik nesaugios, bet ir netinkamos.

Universalios padangos

Kitas pasirinkimas – universalios padangos. Šios padangos nėra draudžiamos. Jeigu nemėgstate ar nenorite keisti padangų kas pusę metų, tuomet šios padangos jums bus idealus pasirinkimas. Gamintojai teigia, kad universalios padangos yra tokios pat patikimos ir saugios, kaip ir žieminės padangos. Be to, daugelis vairuotojų jau metų metus renkasi universalias padangas ir neturi nei vieno priekaišto joms. Ar šios padangos tikrai saugus pasirinkimas žiemos metu? Išbandykite ir atsakysite į šį klausimą.