Automobilis žiemą – ką reikia žinoti?

Iškrito pirmas tikras žiemos sniegas ir žiniose skamba pranešimai apie padidėjusį autoavarijų ir auto įvykių skaičių. Ar tai rodo, kad vairuotojus žiema užklupo netikėtai? Galbūt, todėl prisiminkime kaip reikia paruošti automobilį žiemai ir ką reikia žinoti apie vairavimą, automobilio priežiūrą šaltuoju metų laiku.

automobilis-ziema

Pakeisti automobilio padangas

Nors vasarines padangas į žiemines jau reikėjo pakeisti iki lapkričio 10 dienos, tačiau vairuotojų, linkusių į avantiūras netrūksta – yra pakankamai vairuotojų, kurie iki pirmo sniego keisti padangų neskuba. Šaltesni orai, lengvai apledėjusi kelio danga gali būti nejuntama jei vairuoji žieminėmis padangomis apautą automobilį, tačiau vasarinės padangos atvėsusiu rudens ir žiemos oru netenka savo savybių ir yra netinkamos vairuoti. Todėl svarbu pasikeisti automobilio padangas į žiemines, įsitikinti, jog protektorių gylis yra pakankamas saugiam vairavimui ir reguliariai pasitikrinti ar padangose pakankamas slėgis oro. Keičiantis orų temperatūrai keičiasi ir slėgis, tad tikrinti reiktų reguliariai.

Važiuoti pilnu baku

Yra keletas priežasčių, kodėl žiemos metu reikėtų rečiau važinėti į degalinę, tačiau užsipilti didesnį kiekį degalų. Pirma, nuolat pustuščio laikomo degalų bako viršutinė dalis išsausėja, pradeda rūdyti, rūdys byra, susidaro nuosėdos, kurios kemša kuro filtrus. Antra, pustuščiame bake dėl temperatūrų skirtumo susidaro kondensatas, vanduo greičiau kristalizuojasi, tad kuras tampa tarsi su drumzlėmis. Mažas kiekis dyzelino bake gali užšalti, o šaldamas dyzelinas išskiria parafiną, kuris užkemša kuro filtrą ir automobilis nebeužsiveda. Pripildyti pilną baką kainuoja tikrai pigiau, nei automobilio remontas.

Užtikrinti gerą matomumą

Apšalę, pravažiuojančių mašinų nutaškyti purvu langai, lijundra – tai reiškiniai, kurie vairavimą daro itin nemaloniu ir net pavojingu. Todėl labai svarbu užtikrinti gerą matomumą vairavimo metu. Tam reikia dviejų dalykų. Pirma, pakeiskite automobilio langų plovimo skystį į žieminį. Tuomet esant šalčiui ir gavus dozė purvo ant stiklo, nereikės bijoti, kad papurškus langų ploviklio, šis užšals ant stiklo. Antra, pakeiskite automobilių stiklų valytuvo gumeles. Šios gan greitai susidėvi – tai išduoda netolygiai nuvalomas purvas nuo stiklo, liekantys ruožai bei čaižus cypimas, kuomet gumelės liečiasi su stiklu. Pakeitus gumeles rudenį, visą žiemą galima mėgautis gerai nuvalytais stiklais.