Dantų pasta plastikinėje tubelėje. Kodėl verta atsisakyti?

sepeteliai

Maždaug 1 500 000 000 plastikinių dantų pastos tubelių kiekvienais metais patenka į sąvartynus. Dantų pastos pakuotė pagaminta ne tik iš plastiko, dažniausiai tai plastiko ir aliuminio kombinuota pakuotė. Aliuminio plokštelė yra įterpiama tarp plastiko sluoksnių taip apsaugant dantų pastos aromatą. Deja, tačiau tokia pakuotės struktūra lemia, labai sunkų perdirbimą.

Vidutiniškai kiekviena šeima, kartą per mėnesį išmeta po vieną pasibaigusią dantų pastos tubelę. Kad plastikas suirtų prireikia iki 700 metų, todėl plastiko kiekis sąvartynuose, o dažnai ir vandenynuose nuolatos auga.
Džiugu, kad atsiranda alternatyvų, kurias naudojant burnos higiena gali būti draugiška ne tik Jums, bet ir aplinkai.
Dantų pasta stiklinėje pakuotėje, yra alternatyva, kuri vis labiau populiarėja tarp žmonių, siekiančių gyventi tvariau.
Stiklas, kitaip nei plastikas gali būti perdirbamas daug kartų neprarandant medžiagos kokybės ir pradinių savybių, todėl tai yra draugiškesnis būdas rūpintis savo burnos higiena tuo pačiu paliekant mažesnį pėdsaką po savęs Žemėje.

Įsigyjant dantų pastą stiklinėje taroje, pakuotėje taip pat rasite ir bambukinę mentelę, kurios pagalba bus lengviau ją užsidėti ant dantų šepetėlio.

Siekiant, kad burnos higiena būtų tvaresnė, svarbu nepamiršti ir dantų šepetėlių. Dantų šepetėliai, kaip ir dantų pastos tubelės, yra sunkiai perdirbamas produktas, kuris dažniausiai nugula sąvartynuose ir yra ten šimtus metų. Taip pat tokios atliekos dažnai atsiduria ir vandenynuose, kur pražudo daug vandens gyvūnų.

Vidutiniškai vienas žmogus per savo gyvenimą sunaudoja apie 300 dantų šepetėlių.

Alternatyva plastikiniam dantų šepetėliui taip pat tikrai yra, tai – bambukinis dantų šepetėlis. Kodėl bambukas?
Bambukas yra vienas greičiausiai augančių medžių pasaulyje, jis gali užaugti net iki 91 centimetro per dieną! O taip pat augdamas jis į aplinką išleidžia 30% daugiau deguonies, ir sugeria daugiau CO2 nei kiti medžiai. Taip pat, be galo svarbu, kad bambukas yra suyranti medžiaga, kuri nepalieka jokio mikro plastiko, kuris vėliau gali patekti į mūsų maistą ir tiesiog įkvepiame jį su oru į save.

Alternatyvų tvariai higienai  yra, tik svarbu jų ieškoti ir išsirinkti patogiausias sau.