Eterinis aliejus – jūsų pagalbininkas

Eterinis aliejus
Eterinis aliejus mūsų sveikatai ir grožiui.

Mes visi žinome didelę kvapų galią ir įtaką mūsų gyvenimui. Tačiau ar žinojote, kad kvapai iš tikrųjų gali pagerinti ir mūsų sveikatą? Eteriniai aliejai taip pat gali atpalaiduoti ir pagerinti miegą ar netgi atjauninti odą ir išspręsti virškinimo problemas – jų privalumai yra gerokai didesni nei tik labai malonus kvapas.

Ekspertai pripažįsta, kad eterinis aliejus gali turėti didelį teigiamą poveikį mūsų psichinei ir emocinei būsenai bei fiziniam kūnui. Eteriniai aliejai gali būti naudojami per difuzorių, tiesiogiai jais kvėpuojant ar naudojant ant odos.

Tiesą sakant, eteriniai aliejai nėra aliejai (turime galvoje įprastinius ir tradicinius aliejus). Tai labai didelės koncentracijos natūrali medžiaga, išgaunama iš augalų. Gali prireikti didžiulio kiekio augalų, kol yra išgaunami vos keli eterinio aliejaus lašeliai, pvz., reikia net 1800 kg bulgariškų aliejinių rožių, kad būtų pagaminta pusė litro eterinio aliejaus. Dėl šios priežasties kai kurie eteriniai aliejai pasižymi didesne kaina. Kaip bebūtų, jau nuo seno žinoma didžiulė eterinių aliejų nauda mūsų sveikatai ir grožiui, todėl pateiksime jums keletą eterinių aliejų, kuriuos verta turėti savo vaistinėlėje ar tarp grožio priežiūros priemonių.

  • Arbatmedžio aliejus: distiliavimo būdu išgaunamas iš Australijoje augančio augalo, pavadinimu Melaleuca alternifloria. Arbatmedžio aliejus labai puikiai tinka gydant įvairias odos problemas, pvz., odos grybelį ir pigmentines odos dėmeles. Šis aliejus labai dažnai naudojamas įvairių odos priežiūros priemonių gamyboje.
  • Levandų eterinis aliejus: tai yra vienas iš universaliausių ir plačiai pritaikomų eterinių aliejų, tačiau geriausiai šis aliejus žinomas dėl savo atpalaiduojančių savybių. Kaip bebūtų, jis efektyviai gydo odos įpjovimus ir žaizdas bei malšina sudirgusią odą. Be to, levandų eterinio aliejaus kvapas gali sumažinti streso hormonų lygį kraujyje.
  • Ramunėlių eterinis aliejus: turbūt kalbant apie ramunėles, daugelis jūsų pirmiausia pagalvojate apie ramunėlių arbatą, tačiau ir ramunėlių eterinis aliejus pasižymi panašiomis savybėmis. Kaip ir arbata, eterinis aliejus padeda lengviau nusiraminti.
  • Eukaliptų eterinis aliejus: tai yra puikus pasirinkimas, jei jūs dažnai peršąlate ar kenčiate nuo įvairių alergijų, kurios neigiamai veikia jūsų kvėpavimą ir užkemša kvėpavimo takus. Eukaliptų eterinis aliejus padeda sumažinti raumenų paburkimą ir taip pat gelbėja išvalant sinusus. Be abejo, šis aliejus pasižymi ir stipriomis antibakterinėmis savybėmis bei imuninės sistemos stiprinimu.
  • Citrinų eterinis aliejus: šis aliejus gali būti naudojamas ne tik organizmo detoksikacijai, tačiau taip pat ir aknės pažeistos odos gydymui. Be to, citrinų eterinis aliejus gali padidinti koncentraciją ir susitelkimą. Jį galima naudoti ir apsaugant savo augintinius nuo blusų.
  • Raudonėlių eterinis aliejus: turbūt apie šį aliejų esate girdėję kaip apie puikų kovotoją su gripu. Intensyviu kvapu pasižymintis raudonėlių eterinis aliejus turi natūralių antibakterinių savybių – dėl šios priežasties jis tampa efektyvia priemone prieš peršalimą ir kitus susirgimus.