„Mums rūpi Žemės likimas“

2017 metų kovo 20 dieną Kauno širdyje, Laisvės alėjoje dalyvavo net 12 Kauno miesto ugdymo įstaigų kolektyvų: „Aušros“ gimnazijos, Bernardo Brazdžionio mokyklos, Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro, Tado Ivanausko progimnazijos, Šv. Mato gimnazijos, Jono Pauliaus II gimnazijos, „Nemuno“ mokyklos-daugiafunkcio centro, Palemono gimnazijos, VDU „Rasos“ gimnazijos, Veršvų gimnazijos ir „Žiburio“ pagrindinės mokyklos.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Žemės dienos eisenos priešakyje, iškilmingai žygiavo ir praeivių dėmesį prikaustė Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir merginų choreografinė grupė. Iškilmingoje Žemės vėliavos pakėlimo ceremonijoje dalyvavusi Kauno miesto mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė pasveikino susirinkusius šventės dalyvius ragindama visus tausoti brangiausią mūsų turtą – gimtuosius namus. Vėliau, Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus ir Kauno moksleivių aplinkotyros centro organizuojamas Žemės dienos minėjimas persikėlė į Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų.

Šventė „Mums rūpi Žemės likimas“  tapo priminimu, viltingu siekiu,  prisidėti prie pasaulinio raginimo tausoti ir saugoti mūsų žemę. Šventės metu buvo apdovanoti  Kauno miesto mokyklų 1-12 klasių mokiniai, dalyvavę parodoje-konkurse „Iš naujo atgimę“ ir sukūrę unikalius ir kūrybiškus darbus iš atliekų, taip pat pasveikinti Kauno miesto ugdymo įstaigų mokiniai kūrę meniškus sveikinimus ir linkėjimus Žemei, bei mokiniai dalyvavę inkilų parodoje-konkurse.

Susirinkusieji į šventę klausėsi Kauno „Aušros“ gimnazijos, Senamiesčio progimnazijos ir  Kauno  „Vyturio“ gimnazijos mokinių ir mokytojų ansamblių bei grožėjosi nuotaikingais Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų šiuolaikinių šokių studijos „Vėtra“ pasirodymais.

Pavasario lygiadienį, Pasaulinę Žemės dieną galime girdėti vieversį, gervių klyksmus ir nuoširdžiai viltis, kad netrukus sugrįžtantys gandrai šiai simfonijai pridės savo kalenimo taktą, todėl Žemės dienos renginiai buvo užbaigti palinkėjimu džiaugtis, vertinti ir labai daug stengtis, dėl mūsų visų namų – mūsų gražiosios Žemės.