Interaktyvus pažintinis seminaras „Pajusk, išgirsk, paliesk“

2015 metų balandžio 29 dieną, trečiadienį, 13.00 valandą, Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje (adresu Respublikos g. 14, Panevėžys) įvyks naujo paslaugų punkto regos ar kitą negalią turintiems žmonėms atidarymas bei interaktyvus pažintinis seminaras „Pajusk, išgirsk, paliesk“.

Dalyviams bus pristatytos unikaliõs bibliotekos paslaugos, suteikiama galimybė patiems išmėginti, kaip galima mokytis, dirbti ir kurti pasitelkiant ne visiems įprastą regos juslę, o klausą, uoslę bei lytėjimą. Kviečiame tapti Lietuvos aklųjų bibliotekos ambasadoriais Panevėžyje!

Smalsumas, noras skaityti, sužinoti ką nors naujo ir bendrauti atveda mus į biblioteką. Kaip šiuos poreikius sekasi patenkinti žmonėms, turintiems regos ar kitą negalią, dėl kurios jie negali naudotis įprastomis bibliotekų paslaugomis?

Visus renginio dalyvius pakviesime drauge leistis į garsų, lytėjimo bei kvapų kelionę. Susirinkusieji galės praktiškai įsitikinti, koks turtingas juslių pasaulis, ir suprasti, kad aplinką galima pažinti ne vien tik akimis. Kas yra svarbiau – kaip obuolys atrodo ar kaip jis kvepia?.. Kas vaikui įdomiau – skaityti sakinį „Gyveno kartą drakonas…“ ar apčiuopti… drakoną knygelėje? Kaip supažindinti nematantį žmogų su architektūros šedevrais, jų proporcijomis ar formų įvairove? Kaip žiūrėti kultinę komediją „Ponas Bynas“, jeigu žiūrovas nemato? Kaip „prakalbinti“ iliustracijas ar nuotraukas? Kaip skaityti knygas?

Tiems, kas negali naudotis regintiesiems pritaikyta informacija, pažinti pasaulį padeda Lietuvos aklųjų biblioteka. Renginyje praversime duris į daugeliui nematomą bibliotekos veiklos sritį ir papasakosime, kaip kuriami garsiniai leidiniai bei knygos Brailio raštu. Pristatysime skaitmenines DAISY formato knygas, leidžiančias patogiai rasti reikalingą informaciją leidinyje; virtualią aklųjų biblioteką ELVIS, suteikiančią galimybę bet kada gauti pageidaujamą leidinį neišeinant iš namų. Sužinosite, kaip neregiai dirba kompiuteriu.

Tikimės, kad seminare įgyta patirtis paskatins jus skleisti žinią apie Lietuvos aklųjų biblioteką tiems, kuriems labiausiai reikia jos paslaugų.

Renginį organizuoja Lietuvos aklųjų biblioteka drauge su Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka.

Pajusk išgirsk paliesk

Apie Lietuvos aklųjų biblioteką. Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB) – tai valstybinės reikšmės biblioteka, skirta žmonėms, turintiems regos ar kitą negalią, dėl kurios jie nepajėgia skaityti įprastų leidinių. Tai vienintelė Lietuvoje biblioteka, leidžianti leidinius specialiųjų poreikių turintiems vartotojams. LAB aptarnauja skaitytojus Vilniuje esančioje centrinėje bibliotekoje, 5-iuose filialuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir 64 paslaugų punktuose visoje Lietuvoje. Panevėžyje filialas įsikūręs adresu Staniūnų 66, telefonas 8 45 43 68 01.

Šio renginio dalyvių skaičius ribotas. Visiems dalyviams bus išduodami seminaro pažymėjimai, todėl maloniai kviečiame registruotis iki 2015 metų balandžio 21 dienos elektroniu paštu [email protected] arba telefonu. +370 616 19 703.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *