Interjero dizainas; patarimai, norintiems namus kurti savarankiškai

Neretai yra juokaujama, kad namų įrengimas yra viena svarbiausių projektų žmogaus gyvenime. Iš tiesų, šio proceso metu tenka skirti daug laiko bei jėgų, o žinojimas, kad tai bus tie namai, kuriuose liksite ilgą laiką, o galbūt netgi ir likusį visą savo gyvenimą tik dar labiau sustiprina norą atlikti viską tobulai. Taigi, belieka tik pasakyti, kad namų įrengimas susideda iš daugelio atskirų etapų ir kiekvienam iš jų reikia skirti daug dėmesio. Na, o ką yra būtina žinoti apie interjero dizainą bei interjero projektavimą? Reikia akcentuoti, kad interjero projektavimas bei interjero dizainas yra du skirtingi procesai, tačiau nemaža dalis žmonių mano, kad tai – vienas ir tas pats procesas, skiriasi tik pavadinimai. Tačiau tai netiesa, tad norintiems sėkmingai įrengti savo namus siūlome susipažinti su svarbiausiais interjero projektavimo bei interjero dizaino akcentais.

Interjero projektavimas

kaitlenčių priežiūra
www.houzz.com nuote.

Svarbiausias uždavinys, kurį turite įveikti šio proceso metu, yra numatyti, kur bus viena ar kita namų patalpa. Siekiant parinkti tinkamiausias vietas, reikėtų pagalvoti apie tai, koks bus judėjimo srautas, ar patogu bus pasiekti tam tikrą patalpą. Ne ką mažiau svarbu atsižvelgti ir į tai, kiek asmenų gyvens būste: pagal jų skaičių reikėtų parinkti ir tam tikrų patalpų dydį (kuo didesnė šeima, tuo didesnės virtuvės ar valgomojo reikia). Ne ką mažiau svarbūs yra ir kiti sprendimai, susiję su gyvenimo būdu: jūsų namuose ypač dažnai lankosi daug svečių? Tokiu atveju reikėtų įgyvendinti ir dar keletą sprendimų: įrengti dar vieną svetainę bei svečių kambarį, kuriame galėtumėte apgyvendinti nakvoti likusius svečius. Gyvenate su garbaus amžiaus žmonėmis? Tokiu atveju jų miegamuosius reikėtų įrengti pirmame namo aukšte – juos bus patogiau pasiekti, be to, sumažinsite traumų tikimybę. Auginate mažamečius vaikus? Tokiu atveju jų žaidimų zoną įrenkite be jokių daiktų, galinčių vienaip ar kitaip pakenkti jūsų vaikams (šioje zonoje neturėtų būti židinio, baldų aštriais kampais, netvirtų konstrukcijų baldų, augalų, interjero detalių, kurias būtų lengva pajudinti ir pan.)

Interjero dizainas

Siekiant puikaus galutinio rezultato, ne ką mažiau svarbus yra ir kitas procesas. Tai – interjero dizainas. Jei pirmasis procesas turi didelę praktinę reikšmę, tai šio proceso reikšmė yra estetinė: būtent nuo to, kokius sprendimus priimsite šiame etape, priklausys ir tai, kaip atrodys jūsų namai. Bene svarbiausi akcentai, kuriuos reikėtų įvardinti dar šio proceso pradžioje, yra namų stilius bei spalinė gama – derėti išsirinkti konkrečius variantus ir tos nuostatos laikytis įrengiant visus namus. Reikia akcentuoti ir tai, kad kalbant apie stilių ir spalvinę gamą, žmonės turi labai platų pasirinkimų; namus galima įrengti klasikiniu, moderniu, Viduržiemio reginio, Provanso ar skandinavišku stiliaus, tuo tarpu spalvų paletė- taip pat labai plati – joje egzistuoja dešimtys spalvų ir atspalvių. Vieno ar kito stiliaus nuotaiką sukursite pasirinkdami konkretaus stiliaus baldus bei interjero detales, išryškindami tam tikrus akcentus, parinkdami tinkama spalvas bei atspalvius. Nežinote kurį stilių pasirinkti? Belieka tik pasidomėti plačiau – pasirodo, yra daug būdų, kaip sužinoti, kurio stiliaus namai jums tiktų labiausiai.