Jubiliejinis 20-asis „Kino pavasaris“ skelbia papildomus lankomiausių filmų seansus

Visos šventės kada nors baigiasi. Antrą savaitę didžiuosiuose Lietuvos miestuose trunkantis jubiliejinis „Kino pavasaris“ baigsis balandžio 2 dieną. Per tą laikotarpį iš viso bus parodyta apie 270 filmų. Tačiau „Kino pavasaris“ nutarė žadinti kino gerbėjus ir festivaliui pasibaigus, skelbdamas papildomus žiūroviškiausių filmų seansus Kaune ir Vilniuje.

Balandžio 3–9 dienomis Vilniuje ir Kaune bus parodyti labiausiai žiūrovų pamėgti kino festivalio filmai. Kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ kasdien įvyks po du vakarinius seansus, o „Forum Cinemas Kaunas“ – po vieną vakarinį seansą. Kino teatras „Pasaka“ sinefilus pradžiugins dvi savaitgalio dienas – balandžio 3 dieną ir 4 dieną. Būtent penktadienį, balandžio 3 dieną, čia bus galima sudalyvauti ir lietuviškų trumpametražių filmų naktyje.

Visą pošventinę „Kino pavasario“ savaitę bus rodomas ir pats lankomiausias festivalio atidarymo filmas „Mamytė“ („Mommy“, režisierius X. Dolanas) bei jautri ir gyvenimiška drama apie alzheimeriu sergančią moterį – festivalio uždarymo filmas „Vis dar Elis“ („Still Alice“, režisieriai Richard Glatzer ir Wash Westmoreland). Deja, bet vos prieš savaitę būdamas 63 metų, nuo ALS ligos mirė šios dramos režisierius Richardas Glatzeris. Žiūrovai turės galimybę pamatyti paskutinį šio išskirtinio kūrėjo darbą, kuris pagrindinio vaidmens aktorei Julianne Moore šiais metais pelnė prestižiskiausią apdovanojimą – „Oskarą“.

filmas VIS DAR ELIS
Kadras iš filmo VIS DAR ELIS

Publikos simpatijų favoritai – kino juostos „Šokantys arabai“ („Dancing Arabs“, režisierius E. Riklis) ir „Nulis motyvacijos“ („Zero Motivation“, režisierė. T. Lavie) – užpildžiusios pilnutėles kino teatrų sales festivalio metu, dar kelis kartus bus parodos papildomuose seansuose Kaune ir Vilniuje. Sudėtingus dukters ir mamos santykius narpliojančią Brazilų dramą „Antra mama“ („The Second Mother“, režisierius A. Muylaert) iš programos „Festivalių favoritai“ žiūrovai taip pat turės galimybę pamatyti abiejuose miestuose.

Pavėlavę sinefilai pamatys ir konkursinius festivalio filmus: įtemptą dramą „Pamoka“ („The Lesson“, režisieriai K. Grozeva, ir P. Valchanov) ir opias temas užčiuopiančią juostą „Feniksas“ („Phoenix“, režisierius Christianas Petzoldas) bei ispanišką trilerį, su šios šalies kino žvaigždžių komanda ir įspūdingomis veiksmo, persekiojimo, lenktynių greitaeigiais kateriais scenomis „Vaikis“ („El Nino“, režisierius D. Monzon). Kino šventę pratęs ir anglų aktoriaus Paulo Bettany debiutinis filmas apie Niujorko benamius „Prieglobstis“ („Shelter“), taip pat „skaniausi“ festivalio kulinariniai filmai ir žiūrovus pralinksminusi saulėta ir vasariška Jasmilos Žbanič komedija „Meilės sala“ („Love Island“).

filmas Vaikis
Kadras iš filmo VAIKIS

Neabejotina, kad į filmą „Ponas Terneris“ („Mr. Turner“, rež. M. Leigh) ateis ne tik tie žiūrovai, kurie filmo dar nematė, bei ir tie, kurie norės jį pamatyti dar kartą. Biografinė drama apie XIX amžiaus ekscentrišką anglų dailininką sulaukė itin gerų atsiliepimų tiek iš profesionalių kino kritikų, tiek iš žiūrovų. „Ponas Terneris“ bus rodomas Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“, balandžio 3 ir 7 dienomis.

 

Apie festivalį:

20-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2015 m. kovo 19–balandžio 2 dienomis. Tai – didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs beveik 100 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ bus parodyta maždaug 270 filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 30 tarptautinių festivalių. Daugiau informacijos: www.kinopavasaris.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *