Juvelyrika: kaip išsirinkti juvelyrinius dirbinius

Jei mėgstate puoštis, labai tikėtina, kad jūs turite didžiulę juvelyrinių dirbinių kolekciją. Tačiau nepaisant to, kiek papuošalų kiekviena iš mūsų beturėtume, jų niekuomet nebūna per daug! Ir bene kaskart, kai norime praplėsti savo ypatingo grožio aksesuarų kolekciją, imame jaustis lyg leistumėmės į lobių paieškas. Todėl jei ieškote juvelyrinių dirbinių, kurie ne tik papildytų jūsų kolekciją, tačiau taip pat padėtų jums suspindėti naujomis ir ypatingomis spalvomis, galite pasinaudoti ir keliais patarimais.

Taigi, jei jūsų odos spalva yra neutrali arba šviesesnė, o plaukai tamsesni, galite pagalvoti apie juvelyrinius dirbinius, kurie yra pagaminti iš sidabro, baltojo aukso arba platinos. Sidabrinė spalva tokiu atveju atrodytų labai elegantiškai – ypač, jei jūsų plaukai yra rudi arba juodi. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir brangakmenių. Pastarieji galėtų būti žalios, juodos arba ryškiai mėlynos spalvos.

Jei ieškosite platininių juvelyrinių dirbinių, turėtumėte būti labai atidžios. Platina turi būti bent 95 % grynumo – jei norima dėvėti iš tikros platinos pagamintus papuošalus. Tuo tarpu, jei jos grynumas bus mažesnis, tai bus platinos lydinys. Iš platinos pagaminti juvelyriniai dirbiniai nesusidėvi ir yra hipoalerginiai, todėl jei kai kurie taurieji metalai jums kelia alergiją, platina gali būti tinkamas pasirinkimas.

Kai renkatės auskarus, turėtumėte atsižvelgti į jų svorį. Jūs negalėsite jų pasimatuoti (ir tikrai neturėtumėte to daryti), tačiau palaikius savo rankoje galite suprasti, ar auskarai bus pernelyg sunkūs, kad galėtumėte juos dėvėti savo kasdienybėje, ar vis dėlto jie yra pakankamai lengvi ir jūsų neapsunkins. Pernelyg sunkūs auskarai galiausiai ims kelti skausmą ir diskomfortą. Todėl nepaisant to, kaip gražiai tokie auskarai beatrodytų, jūs tikrai nenorėsite jų dėvėti, kadangi jie nebus komfortiški.

Renkantis juvelyrinius dirbinius neturėtumėte pernelyg jaudintis dėl šiuolaikinės mados tendencijų. Tokiais atvejais vertėtų ieškoti klasikinių papuošalų, kurie niekuomet neišeis iš mados ir visuomet bus madingi. Tai, kas rinkoje madinga tapo visai neseniai, neilgai trukus gali tapti nebemadinga. Taigi, stilinga klasikinė detalė, kuria jūs mėgausitės, gali būti tobulu pasirinkimu formuojant jūsų išskirtinį įvaizdį.

Kaip bebūtų, kad ir kokius juvelyrinius dirbinius jūs nuspręsite pasirinkti, turite nepamiršti, kad juvelyrika taip pat privalo būti tinkamai ir reguliariai prižiūrima. Akivaizdu, kad jūs visuomet galite tai padaryti savo pačių rankomis, tačiau niekas niekuomet geriau to neatliks nei šios srities profesionalai – patyrę juvelyrai. Jei turimus juvelyrinius dirbinius patikėsite į profesionalų rankas ir leisite, kad jie bent kartą per metus atnaujintų ir nuvalytų jūsų papuošalus, galėsite būti tikros, kad jūsų juvelyrinių dirbinių kolekcija visuomet atrodys lyg nauja. Žinoma, visuomet galite pasiteirauti pasirinktų juvelyrų, ką jie rekomenduotų kasdienei juvelyrinių dirbinių apsaugai ir priežiūrai. Tokiu būdu galėtumėte lengviau prisidėti prie papuošalų išsaugojimo ir jų ilgaamžiškumo.

Be abejo, juvelyrinių dirbinių pasirinkimas negali būti atsiejamas ir nuo jūsų gyvenimo būdo. Tai reiškia, kad juvelyriką turite rinktis atsižvelgiant ne tik į savo individualų skonį, tačiau ir į kasdienybę. Jei propaguojate labai aktyvų gyvenimo būdą, didesni ir stambesni juvelyriniai dirbiniai gali apsunkinti jūsų kasdienių užduočių įgyvendinimą, todėl tokiais atvejais vertėtų susitelkti į kuklesnius ir lengvesnius papuošalus. Tačiau jei mėgstate sėslesnį gyvenimo būdą ir dažnai turite ne vieną progą pasipuošti, juvelyrinių dirbinių asortimentas, iš kurio galėsite pasirinkti, taps gerokai platesnis.

Daugiau apie juvelyriką skaitykite: https://dote.lt/