Ką būtina žinoti prieš įsirengiant tvenkinį?

Visais metų laikais žmones traukia noras pabūti prie vandens telkinių. Gamtos apsuptyje galime atsipalaiduoti, pailsėti nuo įvairių varginančių minčių, ramiai pagalvoti apie ramybės neduodančius klausimus. Jauki aplinka ir tyliai čiurlenantis upelis padeda bent trumpam pamiršti nemalonius dalykus. Žinoma, tvenkinyje begalo gera atsigaivinti karštą dieną ar pažvejoti su linksma draugų kompanija. Deja, prie tvenkinių susirenka daug žmonių, o kartais atvykę net turėsite gerai paieškoti vietos, kur įsikurti. Tad, ar gali būti kas nors geriau už nuosavą vandens tvenkinį, prie kurio galėsite bet kada ateiti pailsėti. Tačiau, tvenkinių kasimas gali sukelti sunkumų, jeigu nežinosite kai kurių dalykų.

tvenkinių kasimas

Pirmiausia turite numatyti, kokio dydžio, gylio ir pločio bus Jūsų tvenkinys. Galvodami apie jo dydį atsižvelkite į visą savo sklypo plotą, kad tvenkinys nebūtų per daug didelis ir šalia jo dar galėtumėte pasodinti savo mėgstamus augalus, kad visas šis grožis derėtų su Jūsų kiemo aplinka ir gražiai įsilietų į bendrą kraštovaizdį. Jei planuojamas telkinys bus mažesnis negu 10 arų, tuomet nereikės leidimo jo kasimui, tačiau, jeigu jo plotas viršys 10 arų, tuomet reikės rajono savivaldybės ir aplinkos apsaugos institucijos leidimų. Nepamirškite pasirūpinti visais reikalingais dokumentais, kad vėliau nebūtų bėdų.

Labai svarbu atsižvelgti į būsimo tvenkinio vietą. Nepatartina jo kasti tiek nuolatiniame pavėsyje, nes šalia jo nesužaliuos augmenija, tiek ir ten, kur visą dieną kaitina kaitri saulė, nes nuo to gali nukentėti vandens kokybė, tvenkinys ims sparčiau dumblėti. Vandens kokybei įtakos turi net žuvys, kurias užveistos tvenkinyje, nukritę lapai, šalia ar pačiame telkinyje augantys augalai. Jei norite skaidraus, švaraus vandens, patartina įrengti efektyvią vandens valymo įrangą ir įsigyti specialių vandens valymo priemonių.

tvenkinys

Dar keletas dalykų, apie kuriuos turite pagalvoti iš anksto. Jei turite mažų vaikų ar naminių gyvūnų, tuomet tvenkinys turėtų būti matomas pro Jūsų namo langus ir patartina, jog jis būtų aptvertas apsaugine tvorele. Taip būsite užtikrinti savo atžalų ir gyvūnėlių saugumu. Tvenkinių kasimas gali tapti sunkiu uždaviniu, jeigu darbus atliks nekvalifikuoti žmonės, todėl labai svarbu pasirinkti gerą rangovą. Vis dėlto, visas tvenkinio įrengimas kainuoja ir nemažai pinigų, todėl norisi, jog darbas būtų atliktas tikrai gerai. Įmonė, kuri turi ilgametę darbo patirtį ir gerus specialistus, pirmiausia Jus pakonsultuos rūpimais klausimais, patars, kaip ką geriau daryti, viską atliks kokybiškai ir Jums neteks rūpintis dėl daugelio dalykų. Kasimo darbus geriausia pradėti žiemą, kad jie būtų baigti iki pavasario, nes tirpstant sniegui, tvenkinys prisipildys vandeniu. Jei norite visada turėti gražų, tvarkingą tvenkinį ir jį supančią aplinką, reikės įdėti šiek tiek laiko ir pastangų jo priežiūrai.

tvenkinys su tiltu

Tvenkinys yra puikus sprendimas tiems, kurie vasarą nori paplaukioti, pažvejoti, bet šalia gyvenamosios vietos nėra jokio vandens telkinio. Jus supantis gamtos vaizdas ir ramus vanduo pašalins susikaupusį nuovargį, padės atsipalaiduoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *