Kada įmonėms naudinga pasinaudoti laikinojo įdarbinimo paslaugomis?

darbas

Praktiškai kiekviena įmonė yra susidūrusi su laikinais sunkumais, netekus darbuotojo dėl ligos, išėjus motinystės atostogų, padidėjus darbo krūviui ir kt. Anksčiau daugelis darbdavių kaip įmanydami stengdavosi suktis iš padėties, siekdami „užkamšyti“ laikinus nepatogumus. O darbo krūvį paskirstydavo kitiems įmonės darbuotojams.

Šiandien darbdaviams tokias laikinas problemas išspręsti padeda darbuotojų laikinasis įdarbinimas, kurias teikia patikimos įdarbinimo agentūros. Tai paslauga, padedanti darbdaviui be didelių pastangų išspręsti laikinai atsiradusias darbo jėgos trūkumo problemas. Ši paslauga labai pasiteisina tarptautinėms įmonėms, kurios ieško darbuotojų sezoniniams darbams užsienio šalyse. Taip pat dėl tam tikrų ekonominių pasikeitimų, laikinai išaugus gamybos apimtims.

Šios laikinojo įdarbinimo agentūrų teikiamos paslaugos yra itin reikšmingos visiems darbdaviams, nes darbo našumas bei veiklos efektyvumas išlieka nepakitęs. Atsiradus trumpalaikiams sunkumams, nereikia skirti daug laiko naujo darbuotojo paieškai, atrankoms, o dėmesį skirti pagrindinėms veiklos sritims.

Laikinas įdarbinimas gali būti dvejopas: tai darbuotojo paieška ir atranka numatytiems darbams ir terminui. Šiuo atveju darbo santykiai sudaromi tarp darbuotojo ir tiesioginio darbdavio, o agentūra tampa tik tarpininku. Kitu atveju, įdarbinimo agentūra sudaro darbo sutartis su darbuotojais, kuriuos vėliau „nuomoja“ darbdaviams, ieškantiems laikino darbuotojo. Šiuo atveju visi su darbo santykiais susiję įsipareigojimai priklauso agentūrai. Darbdavys, suteikiantis darbo vietą, privalo pasirūpinti ir užtikrinti darbo sąlygų saugumą ir tinkamumą.

Laikinojo įdarbinimo atveju darbo sutartis dažniausiai būna terminuota, tačiau yra galimybė, kad darbdavys pasiūlys nuolatinę poziciją įmonėje. Bet kuriuo atveju, darbuotojas yra supažindinamas su būsimomis įdarbinimo sąlygomis, terminu bei darbo pobūdžiu. Laikinieji darbuotojai įgyja identiškas sąlygas bei pareigas ir privilegijas, kaip ir nuolatiniai įmonės darbuotojai. Šie darbuotojai taip pat turi teisę kandidatuoti į kitas, įmonės skelbiamas laisvas nuolatinio darbo pozicijas.