Kodėl namams reikalingas vandens siurblys?

vandens siurblysIš kur imate vandenį buitinėms reikmėms? Vandens tiekimo būdų yra keletas. Paprasčiausiu naudojasi Lietuvoje vis dar daug, turime omenyje vandens pasėmimą kibiru iš šulinio. Taip, juos naudojasi daugiausia kaimo gyventojai, tačiau nereikėtų pamiršti kad tokių egzempliorių esama ir Vilniaus centre Šnipiškėse bei kitų Lietuvos miestų ribose esančių individualių namų rajonuose. Šį kartą kartu su technobaltic.lt norime išsiaiškinti kokiems tikslams naudojamas vandens siurblys.

Vandens tiekimas

Norint turėti vandenį virtuvėje, vonioje, tualete pirmiausia reikia įrengti vandentiekio sistemą. Pagal tai ar jūsų namas yra vieno ar dviejų aukštų bus aišku kokio galingumo vandens siurblio reikia. Siurblį geriausia įrengti sausoje šiltoje patalpoje arba rūsyje tam kad apsaugoti nuo užšalimo jei namas negyvenamas žiemos metu. Be to, siurblys skleidžia pakankamai didelį triukšmą kurį bus nemalonu girdėti jo veikimą kai užsiimate kokia nors veikla ar ruošiatės miegoti. Kartais žmonės naudoja siurblius pripildyti dideliems lauko baseinams ar nedideliems tvenkiniams. Mažesnio galingumo elektriniai vandens siurbliai yra naudojami žolės, medžių ir krūmų laistymui. Su jais galima paimti vandens iš netoliese esančio ežero ar upelio ir pasipildyti gėlo vandens atsargas. Keliaujantiems mobiliais nameliais praverčia maži vandens siurbliai veikiantys nuo automobilio elektros sistemos.

Vandens šalinimas

Jeigu jūsų namuose yra taip vadinamas nulinis aukštas ir išorinės sienos blogai izoliuotos nuo drėgno grunto, viduje gali kauptis vanduo, ypač po lietaus. Tas pats pasakytina apie rūsį ar garažą. Su nešiojamu vandens siurbliu galima aptarnauti bet kokias ertmes, pagal jo galingumą pritaikę didesnio diametro žarnas vandenį išsiurbsite greičiau. Jeigu gyvenate kaime, turite didelius sklypus kuriuos aplieja vanduo, vandens siurblio pagalba galėsite pašalinti vandenį iš nepageidaujamų vietų. Potvyniai Lietuvos teritorijoje pasitaiko tik Šilutės ir aplinkiniuose rajonuose todėl ten kiekvienam gyventojui rekomenduojama laikyti paruoštą vandens siurblį. Kita dažna siurblio panaudojimo vieta – požeminiuose lauko rūsiuose kuriuose saugojamos daržovės yra nuolatinė problema dėl susikaupusios vandens todėl tokiose vietose vandens siurblys turi stovėti ir būti įjungtas  pastoviai.