Kada reikalingas kilnojamojo turto vertinimas?

vertinimas

Turto vertinimas yra labai svarbi ir atsakinga paslauga, kuri reikalinga įvairiais gyvenimo atvejais. Nepriklausomų vertintojų agentūros visoje Lietuvoje teikia įvairių rūšių turto vertinimus: kilnojamo turto vertinimas, nekilnojamojo turto vertinimas, transporto vertinimas. Jeigu Jums reikalinga kilnojamo turto vertinimo paslauga ir jos ieškosite pirmą kartą, naudinga pasidomėti, kas tai ir kaip atliekama.

Kas yra vertinimas?

Tai yra paslauga, kuri suteikiama profesionalių, nepriklausomų ekspertų. Vertinimo metu yra įvertinama daiktų arba turto vertė. Ji apskaičiuojama pagal šiuo metu rinkoje sudaromus panašaus tipo pirkimo ir pardavimo sandorius. Turtas vertinamas, atsižvelgiant į jo specifiką ir nusidėvėjimą.

Koks turtas laikomas kilnojamu?

Kilnojamam turtui gali būti priskiriamas bet koks Jūsų turimas turtas, technika ar daiktai, kurie gali būti perkeliami iš vienos vietos į kitą. Dažniausiai nepriklausomi ekspertai samdomi tuomet, kai reikalinga įvertinti įvairių transporto priemonių, žemės ūkio ar kitos technikos vertę. Taip pat tuomet, kai reikalingas elektros prietaisų, ūkinių ar pramonės priemonių prekių, kompiuterinės technikos vertinimas. Kilnojamojo turto vertinimas taip pat gali būti atliekamas, siekiant įvertinti papuošalų, tauriųjų metalų ar akmenų vertę.

Kada reikalingas vertinimas?

Dažniausiai kilnojamojo turto vertinimas reikalingas norint pirkti ar parduoti turtą. Taip pat tais atvejais, kai reikalinga sudaryti lizingo sutartis. Tam, kad vertė būtų sąžininga, samdomi nepriklausomi ekspertai. Tai išsklaido įvairias abejones, padeda lengviau nustatyti kainą. Ypač, jeigu reikalinga parduoti kelis ar daugiau kilnojamo turto objektų ir sunku suskaičiuoti, kokia turėtų būti viso turto vertės.

Kur ieškoti vertintojų?

Jeigu Jums reikalingas turto vertinimas, reikėtų pasidomėti, kokie profesionalūs ekspertai Jūsų mieste teikia vertinimo paslaugas. Geriausia rinktis profesionalius vertintojus, kurie yra teigiamai vertinami rinkoje. Taip pat reikėtų iš anksto pasidomėti, ar konkretus vertintojų biuras teikia būtent Jums reikalingą vertinimo paslaugą. Pavyzdžiui, yra tokių vertintojų, kurie teikia tik nekilnojamojo turto vertinimą. Tad jie negalėtų įvertinti transporto priemonės.

Taip pat labai svarbu iš anksto pasidomėti paslaugos kaina. Pasitaiko atvejų, kai kelių vertintojų to paties objektą vertinimo kaina gali skirtis netgi keliais kartais. Dar vienas svarbus kriterijus – vertinimo atlikimo terminas. Pasitaiko atvejų, kai klientams tenka ilgai laukti vertinimo rezultatų. Todėl geriausiai apie terminus pasidomėti dar iki paslaugos užsakymo.