Kaip antivirusinės programos gali aptikti kompiuterių virusus?

antivirusinė

Tikriausiai daugelis, o gal net ir kiekvienas žmogus per visą naudojimosi kompiuteriais laikotarpį, susidūrė su jų kompiuteryje „įsėdusiu“ virusu. Puiku, jeigu virusas nebuvo labai agresyvus arba kompiuteryje buvo įdiegta antivirusinė programa. Priklausomai nuo viruso, jis gali tiesiog sutrikdyti sistemos ar įrenginio darbą, o kartais gali pridaryti nemenkų nuostolių. Kai kurie virusai veikia itin agresyviai, gali pavogti ar sunaikinti visus kompiuteryje esančius duomenis. Blogiausiu atveju – negrįžtamai sunaikinti kietąjį diską.

Šiuo metu yra žinoma per pusantro šimto tūkstančių įvairiausių virusų, kurie buvo aptikti. Jie kuriami nuolatos ir tūkstančiai jų užkrečia daugybę kompiuterių. Kad taip nenutiktų, kiekvienam reikėtų pasirūpinti antivirusine programa savo įrenginyje. Ir visiškai nesvarbu, ar kompiuteris naudojamas namuose, ar darbui. Tik reikia neužmiršti, kad net ir įdiegta antivirusinė programa neužtikrina, jog virusas vis gi nepateks į jūsų kompiuterį.

Kompiuterių antivirusinės programos turi tam tikras bazes ir aprašytus kodus, kurie sugeba aptikti kompiuteryje atsiradusį virusą. Tačiau ne visos antivirusinės programos geba aptikti absoliučiai visus virusus. Įprastai yra aptinkami jau gerai žinomi virusai, tačiau nuolatos kuriami nauji, kurių kartais gali ir neatpažinti. Todėl rekomenduojama naudoti dvigubą apsaugą – t.y. įdiegti ne vieną, o dvi skirtingas antivirusines. Tuo atveju, kai naudojamos dvi antivirusinės programos, virusų, kurių negalėtų aptikti ši antivirusinė programa, aptiktų ir neutralizuotų kita.

Šiuo metu viena iš populiariausių antivirusinių programų yra Kaspersky https://www.kaspersky24.lt/. Šios programos geba blokuoti virusus bei įvairaus pobūdžio atakas. Taip pat padeda užkirsti kelią šnipinėjimui, duomenų rinkimui, užšifruoja siunčiamus duomenis ir pan. Ši antivirusinė programa gali apsaugoti daugelį kompiuterių naudotojų ir nuo finansinių sukčių. Bet kuriuo atveju šias apsaugos programas reikia nuolatos atnaujinti ir stebėti.