Kanalizacijos vamzdžių vadovas: molis, geležis, plastikas

vamzdžiai
Kokio tipo kanalizacijos vamzdžiai yra jūsų namuose?

Nedaug, jei tokių yra, namų savininkai kada nors pasirenka kasti savo kiemą, kad apžiūrėtų savo kanalizacijos vamzdį. Vamzdžių vertinimas niekada nėra pasirenkama veikla; dažniausiai tai būna priversta, kai tualetai atsisako praplauti, o nuotekos kyla, o ne eina žemyn.

Kanalizacijos vamzdžio kasimas ir pakeitimas yra ta baimė, kuri sunaikina kraštovaizdį, kainuoja pluoštą ir nieko kito, išskyrus tai, kad leidžia grįžti į gyvenimą kaip įprasta. Supratimas, kokį kanalizacijos vamzdį turite, padeda šiek tiek sumažinti skausmą, nes žinosite, ar galite tęsti tą patį vamzdį, ar pereiti prie kito vamzdžio. Dažnai kanalizacijos vamzdžių tipas, einantis per jūsų kiemą, atitinka jūsų namo amžių.

Senesni namai

Senesniuose pastatuose, pastatytuose iki 1950-ųjų, galite rasti molio vamzdžių, ketaus vamzdžių arba optinio pluošto vamzdžių, vadinamų Orangeburg. Molis ir ketaus yra senesni kanalizacijos vamzdynų tipai ir gali likti žemėje tol, kol vis dar juda atliekos be nuotėkio. „Orangeburg“ kanalizacijos vamzdį verta pakeisti, jei turite žemės paviršių, net jei atrodo, kad „Orangeburg“ yra geros formos.

Net senesniuose namuose gali būti naujesnis plastikinis kanalizacijos vamzdis. Bėgant metams, kanalizacijos sistemos blogėja. Kai pakeitimas įvyksta, paprastai tai įvyksta su plastikiniu vamzdžiu. Jei nerimaujate dėl savo kanalizacijos vamzdžio būklės, visada galite užsisakyti neinvazinį vaizdo vamzdžio patikrinimą.

Naujesni namai

Nuo 1970 m. Pastatytuose namuose paprastai yra plastikiniai kanalizacijos vamzdžiai. Kai kuriais retais atvejais naujame name galite rasti senesnes ketaus arba molio kanalizacijos linijas. Naujame name (ir net kai kuriuose rekonstruotuose namuose) dažnai bus įrengtas naujas vamzdis, esantis pačiame namo apvalkale ir keliantis kelias pėdas į kiemą. Kiemo vietoje vėl pradės senas kanalizacijos vamzdis ir tęsis visą kelią iki miesto kanalizacijos.

Daugelyje naujų kanalizacijos įrenginių galite būti nukreipti PVC ar ABS plastikinių vamzdžių kryptimi virš molio ir ketaus. Nors su plastikiniu vamzdžiu, be abejo, lengviau dirbti, molis ir geležis turi stipriąsias puses, tokias kaip ilgesnis tarnavimo laikas ir stiprumas (lygintuvui).

Plastikinis kanalizacijos vamzdis

Požeminių įrenginių plastikinis kanalizacijos vamzdis tiek ABS, tiek PVC. Abiejų tipų vamzdžiai turi sklandų vidų, kad būtų užtikrinta puiki kietųjų atliekų talpa. Lygus išorė taip pat padeda atsispirti šaknų tvirtinimui.

Plastikinis kanalizacijos vamzdis yra dažniausiai pasirenkama „pasidaryk pats“ mėgėjų medžiaga, nes jis yra lengvas, lengvai pjaustomas, nebrangus ir prieinamas visuose namų centruose. Kaip papildomą naudą plastikiniai vamzdžiai gali būti surišti į ketaus ir molio vamzdžius.

Ketaus

Ketaus kanalizacijos vamzdis, kaip ir molio vamzdis, yra susijęs su senesniais namais, tačiau jis vis dar montuojamas ir šiandien. Vienas iš geriausių ketaus vamzdžių yra tai, kad jis yra neįtikėtinai stiprus. Keturių colių skersmens kanalizacijos vamzdis gali atlaikyti daugiau nei dviejų tonų slėgį tiesinei kojai. Priešingai, molis, ABS ir PVC vamzdžiai gali būti lūžę.

Ketaus kanalizacijos vamzdis yra sunkus ir sunkiai supjaustomas savarankiškai. Norėdami pjaustyti ketaus vamzdį žemėje, jums reikia dirvožemio vamzdžių pjaustytuvo, specialaus įrankio, kurį už nedidelį mokestį galima išsinuomoti iš tiekimo namų.

Ketaus vamzdis yra nedegus. Tai nėra problema požeminiams įrenginiams; bet jei nuspręstumėte toliau ketaus įnešti į namus, galite jaustis saugūs žinodami, kad ketaus vamzdis neištirps ugnies metu.

Molio kanalizacijos vamzdis

Vitrifikuoto molio kanalizacijos vamzdis vis dar klojamas ir šiandien, nors būdamas „pasidaryk pats“ savininkas, ko gero, nenorėsite to pasirinkti pakeisdami kanalizacijos liniją. Molio vamzdis yra sunkus ir sunkiai supjaustomas. Dažnai kanalizacijos vamzdžio pasirinkimą lemia tai, ką turite namų apyvokos reikmenų parduotuvėje, ir nė vienas iš didmenininkų nenešioja molinių vamzdžių.

Nors molio vamzdis gali atrodyti archajiškas, tai yra perspektyvi kanalizacijos vamzdžio forma. Vienas didelis molio vamzdžio pranašumas, palyginti su plastikiniu vamzdžiu, yra tas, kad jis yra inertiškas, todėl yra labai atsparus cheminiam skilimui. Kadangi molio kanalizacijos vamzdis turi porėtą paviršių, jis linkęs pritraukti medžių šaknis. Šaknys, patekusios į molio vamzdį, gali sukelti vamzdžio įtrūkimą.

Orangeburg vamzdis

Nepriekaištingas, nesugadintas Orangeburg kanalizacijos vamzdis nėra kažkas, ką jūs dažnai matote. Paprastai Orangeburgo kanalizacijos vamzdis yra sutrauktas, kai kasate savo netinkamai veikiančią kanalizacijos liniją.

„Orangeburg“, pluošto vamzdžio vamzdis, buvo gaminamas iš medienos pluoštų, surištų specialiais vandeniui atspariais klijais, po to impregnuotais suskystintos akmens anglies dervos pikiu. Orangeburgą pamėgo daugelis to meto santechnikų, nes jis buvo lengvai nešiojamas ir lengvai pjaustomas įprastu medžio pjūklu.

https://viskasnamams.lt/inzenerine-iranga/nuoteku-sistemos/vidaus-kanalizacijos-vamzdziai