Kaip įsirengti jaukią ir patogią svetainę?

Svetainė – tai viena svarbiausių vietų namuose, kur susirenka visa šeima, draugai. Žinoma, labiausiai norisi, jog atvykę svečiai susižavėtų tuo, ką išvys, tačiau nepamirškite, jog tai Jūsų šeima čia praleis daugiausia laiko. Siekiantiems kompromiso patarsime, kaip sukurti ne tik gražų, stilingą, bet ir jaukų, tvarkingą, patogų svetainės kambarį.

Padidinkite erdvę

Jei svetainės erdvė yra pakankamai maža, tuomet galima ją padidinti sandėliuko ar balkono sąskaita, žinoma, jei šiaip artaip juos naudojate ne itin dažnai. Prijungus balkoną čia pravartu sukurti net puikią darbo erdvę, jei reikia privatumo, galima pasistatyti specialią pertvarą. Tik nepamirškite, kad be jos visa erdvė atrodys daug didesnė. Erdvę vizualiai padidinti gali didesni langai, tad jeigu planuojate šiuos keisti, apsvarstykite ir tokią galimybę. Be to, nuo langų priklauso ir į namus patenkančios šviesos srautas, tad rinkdamiesi juos atkreipkite dėmesį ir pasiteiraukite, koks jų skaidrumas, kiek yra laidūs šviesai. Erdvę optiškai didina ir sienų apdaila, pavyzdžiui, jei kambarys pailgas, pravartu sienoms pasirinkti vertikalius dryžius, aukštinančius patalpą, o jei patalpa atvirkščiai – yra labai aukšta, tuomet sienas galima dažyti horizontaliais dryžiais. Jei kambario sienos pakankamai žemos, patartina lubų apdailą pratęsti ant sienų (t.y. patį sienų viršų, kelis centimetrus, nudažyti lubų spalva). Net tik vizualiai didesnėje erdvėje jausitės jau daug laisviau.

Šviestuvai

Pasirinkite tinkamus baldus

Baldus reikėtų įsigyti ne tik pagal patinkantį stilių, bet ir įvertinus kambario dydį, išplanavimą. Be abejo, nesinori pirkti nedidelių baldų, kur maža vietos, tačiau masyvūs pirkiniai stipriai sumažins bendrą patalpų erdvę, o tinkamai neapskaičiavus gali būti nepatogu ir praeiti tarp jų. Pagrindiniai svetainės akcentai dažniausiai yra sofos ir foteliai, kuriems skiriamas didžiausias dėmesys. Jei pasirenkamos šiuo metu populiarios ir madingos odinės sofos, kurios atrodo itin stilingai, svarbu žinoti, kaip jas tinkamai prižiūrėti ir kur geriausia statyti, nenorint, jog anksčiau laiko prarastų pirminę išvaizdą. Planuojant, kaip sustatyti baldus, pagrindiniam daiktui reikėtų paskirti vietą prieš duris, jei įsigyjate sekciją, ją geriausia statyti taip, kad neužstotų krintančios dienos šviesos.

Pasirūpinkite komfortiškomis sąlygomis

Be patogių baldų ir pritaikyto išplanavimo labai svarbu, jog namuose tvyrotų maloni šiluma, normalus drėgmės santykis, gaivus kvapas. Nors įvairūs kvapai, kvapios žvakės gali atrodyti menka smulkmena, tačiau būtent kvapas yra vienas tų dalykų, kuriuos geriausiai įsimename kur nors vykdami, keliaudami, jie gali grąžinti į širdžiai artimus prisiminimus. Tad, neabejokite, Jūsų namų kvapas svečiams gali palikti tam tikrą įspūdį labai ilgam, jau nekalbant apie nemalonius uoslei pojūčius. Taip pat labai svarbu maloni kūnui temperatūra, todėl, jei namuose vasarą yra labai karšta, svetainėje gali būti įrengti oro kondicionieriai. Dabar jie yra estetiškos išvaizdos, visiškai negadina patalpų vaizdo, todėl gali būti priderinti prie modernaus ar klasikinio interjero stilių. Šiuolaikiniai oro kondicionieriai pasižymi universalumu ir atlieka ne tik oro vėsinimo funkciją, tačiau ir šildo patalpas. Jie veikia ekonomišku principu, todėl sunaudoja nedaug resursų: iš lauko paimto oro išgrynina šilumą ir perteikia ją namams.

Taigi, jei dar tik planuojate svetainę, patariama neskubėti ir apgalvoti ne vien stiliaus klausimą, bet bendrą grožio bei patogumo, jaukumo visumą. Geriau pasirinkti ne itin tuo metu madingas, tačiau širdžiai artimas ir akiai malonias spalvas, ne populiariausius, bet Jums patogiausius baldus. Ir nepamirškite aksesuarų bei kitų smulkmenų, kurios suteikia daug jaukumo ir šilumos. Įvairiausių dekoracijų nesudėtingai galima pasigaminti ir patiems, kadangi internete yra daugybė įvairių pavyzdžių.