Kameros su SIM kortele sodybų apsaugai

Niekam nesinori nutolusią sodybą nuo miesto, kurioje apsilankoma tik kelis kartus per metus palikti be priežiūros. Tolimų sodybų ar kitų objektų apsaugą užtikrinti gali padėti stebėjimo kameros su SIM kortele, kurios veikia visiškai autonomiškai ir reikalauja minimalios priežiūros. Kuo gi ypatingos kameros su SIM kortele ir kodėl jos tokios populiarios?

Paprastas kameros su SIM kortele naudojimas

Visų pirma kamerą su SIM kortele yra labai paprasta pajungti, o tai padaryti gali kiekvienas net ir neįgudęs vartotojas. Kameros veikimui užtenka įdėti į ją SIM kortelę su internetu, pakrauti kameros bateriją ir pridėti kamerą prie programėlės išmaniajame telefone. Atlikus šiuos veiksmus apsaugos kamera turėtų veikti, o tuo įsitikinti galima pažiūrėjus jos rodomą vaizdą mobiliojo telefono ekrane. Sukonfigūravus kamerą galima ją montuoti į norimą stebėti vietą. Kamerų su SIM kortele montavimas tai pat labai paprastas. Dažniausiai jos tvirtinasi vos trijų varžtų pagalba. Svarbu atkreipti dėmesį į kameros saulės bateriją (jei ji tokią turi). Norint, kad kamerą reikėtų krauti kuo rečiau, saulės bateriją reikia nukreipti tokiu kampu, kad ji gautų, kaip įmanoma daugiau saulės šviesos ir, kad jos neužstotų jokie medžių lapai, stogas ar kitos kliūtys.

Kameros su SIM kortele funkcijos

Kaip ir visos stebėjimo kameros, kameros su SIM kortele palaiko visas standartines apsaugos kamerų funkcijas: vaizdo rodymas tiesiogiai ir įrašo kaupimas. Tačiau, dažniausiai kameros su SIM turi dar didesnį funkcionalumą:

  • Judesio fiksavimas. Praktiškai visos kameros, kurios turi integruotą bateriją nekaupia įrašo nuolatos. Siekiant tausoti bateriją, kameros atlieka įrašą tik fiksavus judėsi. Tai ne tik sutaupo vietos atminties kortelėje, bet ir palengvina vėlesnę įrašo peržiūrą;
  • Aliarmo pranešimų siuntimas.  Kameros su SIM kortele iš dalies veikia, kaip signalizacijos. Beveik visos šio tipo kameros turi savyje sumontuotą šiluminį daviklį, kuris reaguoja į stambių objektų šilumą. Fiksavus šiluminį judėjimą, kamera siunčia pranešimą į šeimininko mobilųjį telefoną;
  • Galimybė pasijungti keliems vartotojas. Dauguma kamerų su SIM kortele gali pasijungti keli vartotojai. Toks funkcionalumas padeda užtikrinti stebimo objekto apsaugą, kadangi juo gali rūpintis net keli asmenys vienu metu.

Kameros su SIM kortele yra išties universali apsaugos priemonė nenorint investuoti krūvos pinigų į profesionalią apsaugos sistemą. Prireikus, tokio tipo kamerą galima greitai perkelti į kitą vietą, jai nereikia vedžioti naujų laidų ar kaip nors iš naujo ją pajungti.