Kaip išvengti nugaros skausmo senatvėje?

daktarasKol esame jauni nugaros skausmą jaučiame tik išskirtinais atvejais kai persistengiame sportuodami ar bandydami pakelti sunkų daiktą. Įkopus į šeštą dešimtmetį, o kai kuriems ir anksčiau, nugaros skausmas mus lydi kone kasdien. 

Dėl ko skauda nugaros raumenis?

Priežastys yra labai įvairios, svarbu laiku nustatyti ir iš karto imtis priemonių užkirsti kelią dar didesniems negalavimams ateityje. Sunkių daiktų kilnojimas, netaisyklingas sėdėjimas, peršalimas – tai tik keletas priežasčių dėl ko kankina nugaros sopulys. Nugaros skausmo sumažinimas tai ne tik įtampos nuėmimas nuo nugaros raumenų ir stuburo kaulų, to neužtenka, būtina mankštintis ir stiprinti raumenis, be to atsisakius kai kurių žalingų įpročių taip pat padėsime sau gyventi sveikesnį gyvenimą. Be pratimų apie kuriuos rašoma tinklapyje alfasteps.com dar galite pasinaudoti ir keliais naudingais patarimais kuriuos rekomenduoja gydytojai. 

Poilsis, laikysena, vitaminai, batai 

Taisyklingas gulėjimas lovoje miego metu yra tai ko jums galbūt trūksta. Jei sprando skausmas, nugaros raumenų tempimas lydis jus kiekvieną rytą reiškia tikrai miegate neteisingai. Pakeiskite per didelio dydžio pagalvę į mažesnę, kitą dar mažesnę pagalvę galite pasidėti po kojomis kelių srityje kad jos būtų aukščiau, tai padeda sumažinti nugaros raumenų įtampą kol miegate. Reguliariai atlikite nugaros centrinius raumenis stiprinančius pratimus, taip pat reikia lavinti ir stuburo lankstumą. Senai įrodyta kad vitaminas D ir kalcis pagerina kaulų būklę todėl nenumokite į tai ranka. Šių vitaminų trūkumas patiriamas įkopus į šeštą dešimtmetį todėl dietologai rekomenduoja vartoti maisto papildus ar peržiūrėti savo mitybos įpročius ir vartoti daugiau naudingų daržovių, pieno produktų, kiaušinių. Atkreipkite dėmesį ir į avalynę kurią dėvite. Siaura, aukštai kulnais ar kitaip nepatogūs batai nors ir nežymiai bet visgi kenkia jūsų laikysenai ir sveikatai. Jei dirbate sėdimą darbą, atsakingai rinkitės biuro kėdę ir stenkitės ne tik sėdėti bet ir vaikščioti taisyklingai ištiesta nugara.