Kaip naudoti prezervatyvus?

prez

Prezervatyvai yra viena efektyviausių ir dažniausiai pasirenkama kontraceptinė priemonė. Prezervatyvų kaina yra nedidelė, jie yra lengvai pasiekiami ir jais nesunku naudotis, todėl juos pasirenka itin didelė dalis žmonių.

 

Prezervatyvo naudojimas yra itin paprastas:

 

Užsidėti prezervatyvą yra lengva, tačiau svarbu kaip ir kada tai daryti. Išvynioti sargį ir užsidėti reikia ne iš karto. Reikia palaukti, kol varpa sustandėja. Todėl iš pradžių dažniausiai tenka mėgautis bučiniais ir glamonėmis, o tik paskui pasirūpinti apsauga. Kai varpa sustandėja, tuomet galima užsidėti prezervatyvą ir pradėti mylėtis. Svarbu yra ne tik jį tinkamai užsidėti, bet ir nuimti. Ištraukiant varpą, reikėtų prilaikyti prezervatyvą ties varpos pagrindu, kitaip šiek tiek spermos gali patekti į makštį. Šį procesą reikia daryti, kol varpa nesuminkštėjo. Svarbu atkreipti dėmesį, jog sargis gali būti naudojamas tik vieną kartą, todėl po naudojimo jį reikia iš karto išmesti.

 

Svarbu yra ne tik tinkamai užsidėti prezervatyvą, bet ir jį išsirinkti. Jei prezervatyvas bus išrinktas netinkamas, tuomet jis gali plyšti arba nusmukti. Reikėtų atkreipti dėmesį į gamintoją. Durex prezervatyvai yra dažniausias pasirinkimas. Rinktis reikia tik gerai žinomą gamintoją.

 

Jei prezervatyvas yra naudojamas kartu su lubrikantu, tuomet reikia pasidomėti, koks yra lubrikantas ir ar jis bus tinkamas prezervatyvui. Pavyzdžiui, aliejaus pagrindu sukurti lubrikantai netinka prezervatyvams, kurie yra pagaminti iš latekso. Jei jie bus naudojami kartu su netinkamai lubrikantais, tuomet prezervatyvai gali būti pažeisti, nuslysti arba suplyšti.

 

Naudojant prezervatyvą yra svarbu ir tai, kokioje vietoje bus užsiimama seksu. Jei pora nusprendžia mylėtis vandenyje, tuomet yra svarbu iš karto pasirūpinti apsauga. Prezervatyvą užsidėti reikėtų prieš įlipant į vandenį. Reikėtų atsižvelgti į tai ar vandenyje yra chloro, muilo ar aliejaus, kadangi tai gali paveikti prezervatyvą, jei jis yra pagamintas iš latekso.

 

Prezervatyvai moterims

 

Prezervatyvų gamintojai gali pasiūlyti prezervatyvus ne tik vyrams, bet ir moterims. Tiesa, kol kas Lietuvoje jų įsigyti nėra galimybės. Moteriški prezervatyvai visame pasaulyje nėra itin paklausūs. Kai kurie teigia, jog toks prezervatyvas moteriai neleidžia pajusti daug malonumo. Visgi, pasitaiko, jog tokie patys atsiliepimai yra ir apie vyriškus prezervatyvus. Yra svarbu išmokti tinkamai naudoti prezervatyvą, tokiu atveju seksas bus malonus.

 

Kaip sustiprinti apsaugą?

 

Dažnai mylisi ne tik tie, kurie myli vienas kitą ir planuoja bendrą ateitį, bet ir tie, kurie jaučia vienas kitam simpatiją ar tiesiog nori gerai praleisti laiką kartu. Tokiu atveju nepageidaujamas nėštumas turi būti išvengtas. Pasitaiko, jog siekiant didesnės apsaugos žmonės naudoja daugiau nei vieną prezervatyvą. Toks pasirinkimas gali pasirodyti pagrįstas, nes plyšus vienam, kitas lieka nepažeistas. Tačiau dėl trinties gali plyšti abu prezervatyvai. Naudoti patariama tik vieną prezervatyvą. Norint būti tikram, jog seksas bus be pasekmių, galima pasirinkti papildomą kontraceptinę priemonę. Prezervatyvai gali būti naudojami kartu su kontraceptinėmis tabletėmis, žiedu, pleistru ir taip toliau. Norint, jog apsauga būtų veiksminga, svarbu ne tik pasirinkti kuo daugiau efektyvių priemonių, bet ir naudoti jas pagal paskirtį. Būtina pasidomėti ar priemones bus galima kartu derinti, reikėtų žinoti kaip jomis naudotis. Prezervatyvai yra patikimas pasirinkimas, tačiau svarbu rasti kokybišką prezervatyvą, kuris galėtų užtikrinti kuo didesnį saugumą. Durex yra patikimiausias pasirinkimas. Prezervatyvai yra patikima apsaugos priemonė, tačiau galima naudoti ir papildomas priemones.