Kaip pasirinkti naujus miegamojo baldus

Miegamojo baldu pasirinkimas

Naujų miegamojo baldų pasirinkimas yra jaudinantis ir kažkiek gąsdinantis dalykas – jaudinantis, todėl kad, pripažinkime, visiems patinka nauji pirkiniai ir namų atnaujinimas, o baugus, todėl kad baldai yra gana brangi investicija ir taip nesinori padaryti kažkokios klaidos. Laimei, baldų pasirinkimas tampa gerokai lengvesniu jeigu patys savęs paklausiate keletos svarbių klausimų prieš aplankant baldų salonus.

Kokiam miegamajam skirti baldai? 

Ar perkate baldus savo pagrindiniam, nuosavam miegamajam?

O gal tai miegamojo baldai vaikų, paauglių kambariui? O galbūt tai yra miegamasis svečiams ir giminaičiams?

Akivaizdu, kad nuo šių atsakymų priklausys ir baldų funkcionalumo pasirinkimas, jų stilius ir dizainas.

Koks yra Jūsų biudžetas?

Puiku yra prieš perkant apsidairyti internete, pamatyti kokia šiai dienai yra pasiūla, tačiau dar svarbiau, prieš pasitelkiant internetą – pagalvoti apie tai ką Jūs sau galėsite leisti. Tai padės sutaupyti daug energijos ir laiko.

Baldų pirkimas yra didelė išlaida, todėl paklauskite visų pirma savęs kiek galės leisti Jūsų piniginė. Jeigu Jūsų svajonės didelės, o sąskaita maža, Jūs turite keletą pasirinkimų:

  1. Nusipirkti tik vieną iš būtinų baldų dabar ir kurį laiką taupyti kitiems.
  2. Ieškoti geresnių naudotų baldų.
  3. Rinktis žemesnės kainos, bet ir žemesnės kokybės baldus, jeigu baldai yra skirti vaikų arba svečių miegamajam.

Moderni lova

O kas dėl kokybės?

Be abejo Jūs netrokštate baldų kurie sugrius po keletos naudojimo mėnesių.

Bet tai taip pat nereiškia, kad privalote rinktis tik iš brangiausių variantų. Aukso viduriukas – štai geriausias pasirinkimas. Jūsų biudžetas vaidina lemiamą vaidmenį kalbant apie pasirinkimo kokybę, tačiau baldų paskirtis svarbi nemažiau.

Visada apsimoka išleisti gerokai daugiau pinigų Jūsų pagrindinio miegamojo baldams, ir labai protinga yra pataupyti pasirenkant vaikų miegamojo baldus, kurie ko gero bus keičiami jau keletos metų bėgyje.

Tikrai investuokite netaupydami į gerą čiužinį ir lovą, o štai komoda, naktinės spintelės ir spinta galėtų būti ir vidutinio lygio.

Kokio dydžio yra Jūsų miegamasis?

Jeigu įrenginėtaje ar atnaujinate nediduką miegamojo kambarį, beprasmiška yra pirkti ypatingai didelę lovą ar komodą.

Priešingai, jeigu vietos yra pakankamai, nepasirinkite per mažų, smulkių baldų – jie gali tiesiog pradingti bendrame miegamojo kambario kontekste. Baldų išmatavimai yra itin svarbūs kai kalbame apie interjero dizainą ir namų dekoravimą: baldų matmenys privalo būti gerai subalansuoti su kambario dydžiu.

Nepamirškite ir tokio paprasto dalyko kaip baldų įnešimas į namus. Ar Jums patikusi lova ar čiužinys tikrai bus be problemų įnešti pro duris ar į Jūsų miegamąjį, kuris yra antrame namo aukšte. Jūs nenorėtumėte susidurti su situacija, kai užsakyta komoda netelpa pro koridorių ar pro miegamojo duris.

Ko Jums iš tiesų reikia?

Galbūt Jūs įrenginėjate visiškai naujus namus, o gal tik atnaujinate jau esantį ir kiek atgyvenusį interjerą, galbūt tiesiog keičiate vieną ar du miegamojo baldus naujais – jau prieš pradedant paieškas turėtumėte žinoti tiksliai ko Jums prireiks.

Jeigu miegamasis nėra didelis – neverta svajoti apie kosmetinį staliuką. Jeigu šalia lovos mėgstate turėti vietos knygai, žurnalui ar telefonui – būtinai pagalvokite apie naktines spinteles. Jeigu esate aukštas žmogus – galbūt lova be kojūgalio bus geriausias Jūsų pasirinkimas. Jeigu kažkuri komoda Jums iš tiesų patinka, bet jos stalčiai nėra pakankamai gilūs, verta tiesiog paieškoti kitokio dizaino baldo.

Taip pat įvertinkite ir bendrą Jūsų gyvenimo stilių. Galbūt mėgstate valgyti sekmadienio pusryčius lovoje, o gal visada miegate su vaikais. Turite namų gyvūnų, kurie taip pat mėgsta pas Jus įsirangyti?

Jeigu vienas iš įvardytų faktorių tinka būtent Jums – pagalvokite apie kuo platesnę miegamojo lovą, kad vietos užtektinai būtų visiems.

Kokį interjero dekoravimo stilių labiausiai mėgstate?

Jeigu esate šiuolaikiško modernaus stiliaus gerbėjai, ko gero net neverta žūrėti į klasikines lovas ar spintas. Jeigu Jums imponuoja kažkuris konkretus dekoravimo stilius – visa miegamojo kambario koncepcija privalo būti vientisa, o kiekvienas baldas privalo derėti su kitu. Be abejo, tokia taisyklė neprivalo Jus įsprausti į ypatingai griežtus rėmus. Viena kita interjero detalė gali būti net ir iš priešingo stiliaus, tačiau tokius pasirinkimus svarbu atlikti atsargiai. Kitokio stiliaus daiktai, kad ir išsiskiriantys savo išvaizda, visgi privalo harmoningai derėti su kitais.