STIKLO MENO PASLAPTYS SIGITOS GRABLIAUSKAITĖS PARODOJE „STIKLO LOGIKA X LOGIC OF GLASS“

2016 metų kovo 3 dieną, ketvirtadienį, 17.00 valandą Kauno miesto muziejaus Kauno pilies skyriuje atidaroma stiklo menininkės Sigitos Grabliauskaitės personalinė paroda „Stiklo logika X Logic of glass“.

Sigita Grabliauskaitė – stiklo meno kūrėja, Lietuvos dailininkų sąjungos narė, Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto dekoratyvinės plastikos programos vadovė, docentė, tarptautinių projektų „Vitrum Balticum“, „European Glass Context“ ir kt. dalyvė bei organizatorė.

Sigitos Grabliauskaites darbas
Sigitos Grabliauskaites darbas

Pasak menotyrininkės dr. Raimondos Simanaitienės, stiklo srityje Sigita Grabliauskaitė daugiausiai kuria stiklo plokštes bei skulptūras. Menininkė dažniausiai įgyvendina ciklus, kurie kiekvienoje parodoje pasipildo vis naujais darbais ir taip žiūrovui tampa įsimintini, ryškiai pristatantys šią autorę.

Parodoje „Stiklo logika X Logic of glass“ Sigita Grabliauskaitė pristato savo darbo proceso ir galutinio rezultato nuotraukas ir stiklo kūrinius – portretus / veidus bei išraiškingas rankas, sudarydama dekoratyvias stiklo plastikos kompozicijas.

Kaip teigia pati menininkė „personalinei parodai „STIKLO LOGIKA X LOGIC OF GLASS“ pasirinkau kitą ekspozicijos sprendimą, tai fotografija – akimirka, fiksuojanti kūrinio pastebimą žiūrovui emociją ir kartu padedanti suprasti darbinio proceso paiešką iki galutinio rezultato. Naudojamas subtilus apšvietimas, kuris išryškina pasirinktos medžiagos – stiklo kintantį prašviečiamumą, atskleidžiant šios, man širdžiai artimiausios, medžiagos subtilumą bei nenusakomas technologinio sprendimo galimybes.”

Fotografiją stiklo kūrėja pasirinko kaip pastabumo laike fiksavimo ir bendravimo su žmogumi įrankį.

“Ekspozicijoje pateikdama keletą stiklo kūrinių kompozicijų, praturtinu žiūrovo emocinius pastebėjimus stiklo skulptūriniuose ir plokštuminiuose sprendimuose. Bendra parodinė visuma atspindi mano, kaip menininkės mąstymą ir leidžia bendrauti su aplinka, perteikiant ne tik emocijas, bet ir darant įtaką žiūrovui”, – atskleidžia savo sumanymą Sigita. “Ekspozicijoje matomi galutiniai meniniai stiklo sprendimai, stebinčiam žiūrovui leidžia susimastyti apie šios medžiagos privalumus ir paklausti savęs – kodėl pasirinkta taip? Atsakymas – žingeidumas. O gal eksperimentavimas pačiai su stiklu, o gal stiklas su manimi? Kuo daugiau dirbi, tuo daugiau ir nustebini save, kad tai neišsenkanti meninės paieškos verta medžiaga.”

Kūrinio įgyvendinimo metu menininkei svarbus ir pats procesas bei darbo eiga iki norimo rezultato. Pasak Sigitos Grabliauskaitės, tai neįkainojamas potyris, kuris dabar matomas ir žiūrovui. Parodoje eksponuodama fotografijas ir stiklo kūrinius kūrėja stengiasi atskleisti stiklo galimybių „stiklologiją“.

Stiklo meną apgaubia paslaptis, kurią visi įvardina „…žinau/suprantu…“. Manau, kad mums reikia įvardinti tikruosius stiklo techninius bei technologinius faktus, kurie ir leidžia šią medžiagą pasirinkusiems įprasminti meninius stiklo kūrinius vadovaujantis stiklo logika – įvardinčiau – stiklologija, – teigia menininkė.

Sigitos Grabliauskaitės personalinė paroda „Stiklo logika X Logic of glass“ Kauno pilyje veiks iki šių metų kovo 31 dienos.