Kapitalinis buto remontas – ką svarbiausia pakeisti, atnaujinti?

Jei norite atnaujinti savo, tėvų ar net senelių butą, greičiausiai suprantate, jog vienintelis teisingas pasirinkimas – kapitalinis remontas. Kuo pastarasis skiriasi nuo įprastinio, neretai vadinamo kosmetiniu? Pastarojo tikslas paslėpti trūkumus ir sudaryti iš pirmo žvilgsnio tikrai gerą vaizdą, tačiau gilesnės problemos yra tiesiog neliečiamos. Kodėl? Neretai butai tvarkomi nuomai, na o čia visi suinteresuoti tik gauti pajamas, o ne investuoti savus pinigus, kurie velnias žino kada sugrįš. Visgi, kapitaliai tvarkomas butas yra tai, kas turės vertę ir ilgaamžiškumą, tad mes siūlome tik tokį pasirinkimą. Nuo ko jį pradėti? Kur investuoti? Mes pasidalinsime patarimais bei įžvalgomis.

Jei tai senas butas, kuriame gyveno kiti žmonės, pradėkite nuo visų daiktų metimo lauk. Nebandykite išsaugoti senų rakandų ar atrasti jiems vietą naujuose namuose. Tai per didelis darbas, kuris jus tuo pačiu stabdys nuo atsinaujinimo. Kai turėsite tuščią butą, peržiūrėkite planus apsispręskite, ar norite keisti išplanavimą. Kitas žingsnis – grindu betonavimas. Taip taip, jis sename bute tiesiog būtinas. Jei norite sutaupyti ir vis stengiatės atrasti priežasčių, kodėl grindu betonavimas nėra būtinas, neskubėkite savęs įtikinėti. Tiesa ta, jog net ir prabangiausias bei kokybiškiausias grindų pagrindas nepaslėps nelygumų, girgždėjimo ir panašių dalykų. Tad viską atlikite teisingai ir nepraleiskite šio svarbaus žingsnio. Taip pat šiam remonto darbų projektui rekomenduojame patikrinti santechniką, vamzdynus ir elektros instaliaciją, mat šiuos dalykus keisti, kai jau atlikti apdailos darbai, labai sudėtinga. Tik tada, kai įsitikinsite, jog buto pagrindai yra visiškai tvarkingi ir kokybiškai sutvarkyti – galėsite imtis apdailos.

Iki šiol jūsų išleisti pinigai remontui vizualiai nė nesumatė, tad dėl to galbūt kiek ir nejauku, tačiau apdaila viską pakeis. Čia ir maža suma gali parodyti labai daug ir iš esmės pakeisti buto įvaizdį. Jei norite ilgaamžių ir universalių sprendimų, orientuokitės į neutralius šviesių spalvų tonus, mat jie tinka ir patinka visiems. Na o akcentai bei stilius gali būti kuriami interjero detalėmis, kurias pakeisti ir koreguoti ateityje daug lengviau.

Daugiau naudingų patarimų apie tai, kaip atnaujinti seną būstą rasite http://gerasbustas.lt tinklalapyje.