Kauno miesto muziejuje atidaroma dailininko Romaldo Kuso kūrybinių darbų paroda „Tapybinė vizija“

2015 metų spalio 8 dieną (ketvirtadienį), 16.00 valandą, Kauno miesto muziejaus skyriuje M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje (adresas K. Petrausko g. 31) vyks dailininko Romaldo Kuso parodos „Tapybinė vizija“ atidarymas.

Dailininkas Romaldas Kusas gimė 1944 metų spalio 23 dieną Palangoje. Mokėsi Vydmantų pradinėje, vėliau Palangos vidurinėje mokyklose. Studijavo ir baigė Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą, medžio apdirbimo specialybę. Trisdešimt šešerius metus dėstė Kauno Taikomosios dailės mokykloje medžio drožybą. Būdamas menininku iš prigimties Romaldas neapsiribojo vien tik darbu su medžiu. Dėstė metalo apdirbimą, mokė piešti ne vieną jaunąjį menininką. Dar vienas iš jo dėstomų dalykų buvo juvelyrika.

Romaldo Kuso paroda „Tapybinė vizija“
Romaldo Kuso paroda „Tapybinė vizija“

Baigęs medžio drožybą dailininkas yra sukūręs daug medžio darbų. Sovietiniu laikotarpiu menininkas kūrė pagal užsakymus: apdovanojimus kolūkio pirmininkams, nusipelnusiems veikėjams, už sportinius pasiekimus – medalius ir taures sportininkams. Taip pat jo darbai – mediniai kryžiai, paminklai, stogastulpiai, puošia anapilin išėjusiųjų kapus.

Už nuoširdų savo krašto istorijos, kultūrinio palikimo, kalbos puoselėjimą Romaldui Kusui įteikta Krivūlė prie senojo aukuro.

Dailininkas yra surengęs ne vieną personalinę parodą. Jo darbus galima pamatyti įvairiuose muziejuose, galerijose, asmeninėse kolekcijose.

Pastaraisiais metais dailininkas atsidavęs tik kūrybai. Jis aktyvus, pastabus, ieškantis ir turintis savitą kūrybos stilių. Šioje parodoje eksponuojami naujausi menininko tapybos darbai. Jo kūriniai šilti ir įkvepiantys, tarsi žvilgsnis iš tamsumos ar vėjo gūsis, glostantis keleivio skruostą…..

Romualdo Kuso kūrybinių darbų paroda M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje veiks iki šių metų lapkričio 30 dienos.