KAUNO PILYJE ATIDAROMA KRISTINOS ČIVILYTĖS TAPYBOS PARODA “ATSPINDYS”

Šių metų vasario 4 dieną, ketvirtadienį, 17.00 valandą Kauno miesto muziejaus skyriuje Kauno pilyje bus atidaryta Kristinos Čivilytės paroda „ATSPINDYS“. Parodoje autorė eksponuoja abstrakčiosios tapybos darbus.

Kristinos tapyboje atsispindi romantinės mistinės nuotaikos, vyrauja abstrakcijos, gilūs tonai, kontrastai, veržlūs ir minkšti potėpiai, impresionistinės nuotaikos, romantinis dramatizmas, paveikslai spinduliuoja ypatingą atmosferą.

Kristinos Čivilytės paroda „ATSPINDYS“
Kristinos Čivilytės paroda „ATSPINDYS“

Po aštuoniolikos metų pertraukos į kūrybą sugrįžusi Kristina sako, kad per tą laiką, kol buvo į šalį atidėjusi teptukus ir paletę, jos gyvenime susiklostė karjera, tačiau liko neatskleista vidinė esmė. Ji prisimena laiką, kai mokėsi Kauno A.Martinaičio dailės mokykloje, piešė natiurmortus, realistinius piešinius ir ilgėjosi jausmų, emocijų išraiškos ant drobės. Abstrakcija kvietė, bet tam kvietimui išgirsti prireikė laiko. Dabar Kristina tapo taip, kaip jaučia, neribodama emocijų, dramatiškų spalvų. Jos abstrakcijose atsispindi vidinės ir aplinkos, išorės nuotaikos bei jų kaita.

Prieš keletą metų apsisprendusi grįžti prie dailės, tapybos ir šokio – to, kas buvo malonu ir trokštama vaikystėje, Kristina, 12 metų dirbanti teisinį darbą advokatūroje, sako mene iš naujo atradusi emocinę pilnatvę. Atnaujindama meno, kūrybos įgūdžius Kauno A. Martinaičio dailės mokyklos suaugusiųjų grupėje, ji „atrado“ tapytoją A. Obcarską, abstrakcijų ir konkrečios tapybos meistrą. Po to reikšmingu tapo persikėlimas į Senamiestyje įsikūrusią A. Obcarsko dirbtuvę. Studijoje vyksta gyvas kūrybinis procesas, nes “tikiu, kad kūrybinės galios yra beribės, mes patys nubrėžiame ribas.“ Menininkei, per kelis metus sukūrusiai per 60 darbų, svarbus įkvėpimo šaltinis yra kelionės: atsipalaidavimas ir susikaupimas vienu metu, atokvėpis ir intensyvūs potyriai ir pojūčiai. Tapytoją įkvepia gamtos motyvai ir abstraktusis vaizduotės, intuicijos pasaulis.

Atskirą abstrakcijų ciklą sudaro baltasis periodas, atspindžiai. Kitose abstrakcijose dominuoja ryškios, tirštos, dramatiškos spalvos – raudona, giliai mėlyna – Kristina prisipažįsta esanti romantiškos sielos, tačiau kartais – dėl prieskonio – vidinį pasaulį išprovokuojanti dramai. Kūrybą įkvepia gamta, muzika, kelionės, prisiminimai.

Kristinos Čivilytės tapybos paroda „Atspindys“ Kauno pilyje veiks iki 2016 metų vasario 28 dienos.

Daugiau informacijos apie parodą muziejaus svetainėje www.kaunomuziejus.lt