Kauno pilyje vyko švaros akcija

Pasitikdami liepos 6-ąją, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Kauno miesto muziejaus darbuotojai suorganizavo švaros akciją Kauno pilyje.

Kauno pilis – tai seniausias istorinis miesto objektas, viena iš keturių ankstyvojo mūrinio aptvarinio (pritaikytų frontinei gynybai) pilių, pastatytų Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XIV amžiuje. Kauniečiai, turėdami tokį unikalų istorinį paminklą, menantį įnirtingas kryžiuočių kovas bei Lietuvos valdovų didybę, tikrai gali didžiuotis.

Tačiau, ar visi tai įvertina? Deja, Kauno miesto muziejui, kuriam nuo 2011-ųjų metų Kauno pilis perduota valdyti panaudos teise, dažnai tenka ginti šį istorinį paveldo objektą nuo piktavalių rankų. Neapsikentę lėbautojų primėtytų šiukšlių, pietvakariniame pilies bokšte Kauno pilies darbuotojai suorganizavo talką – švaros akciją. Pasak pilies ekspozicijos vedėjo Pauliaus Stanišausko, vos per kelias valandas buvo iškuopta ir komunalininkų pagalba išvežta keliasdešimt maišų šiukšlių. O kur dar dažais ir įvairiausiais užrašais išmargintos sienos…

Talka Kauno pilyje
Organizatorių nuotr.

Lietuvoje daug kalbama apie meilę tėvynei, istorinių vertybių puoselėjimą, pilietiškumo ugdymą, tačiau ne visų ausis pasiekia šios taurios idėjos. Dažnai apie istorinį paveldą prisimenama tik per didžiąsias šventes – vasario 16-ąją, kovo 11-ąją ar liepos 6-ąją – Valstybės dieną. O juk turėtume didžiuotis savo miestu, garsinti jį kasdien. Turėtume džiaugtis, kad Kauno pilis nuo 2007 metų įtraukta į Valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros objektų sąrašą. Pasitelkiant naujausias audio, video ir kompiuterines technologijas čia įrengta moderni istorinė ekspozicija, pritraukianti vis daugiau turistų. Daugeliui kauniečių Kauno pilis ir jos kiemas yra šeimos laisvalaikio praleidimo vieta. Kruopščiai prižiūrima aplinka ypač patraukli šeimoms su vaikais.

Taigi, muziejininkai kviečia visus kauniečius bei miesto svečius saugoti kultūrinį miesto lobyną, didžiuotis didingą Lietuvos istoriją menančiais statiniais, puoselėti gražias miesto renginių tradicijas neteršiant gamtos ir nenaikinant paveldo objektų. Tegul tai, kas išliko per amžius, ir toliau garsina mūsų šalį!