Kiek laiko tarnauja žieminės padangos?

Kokybiškos žieminės padangos užtikrina vairavimo komfortą ir saugo nuo nelaimių kelyje. Tiesa, ne visos padangos tarnauja vienodai ilgai – greičiausiai pastebėjote, kad vieni naujomis padangomis džiaugiasi mažiausiai 3–5 metus, kiti jau po pirmojo sezono ieško naujų padangų. Kas lemia žieminių padangų ilgaamžiškumą? Ar mes galime prailginti jų tarnavimo laiką?

Padangų kokybė ir vairuotojo atsakomybė

Taisyklės čia gan paprastos ir aiškios. Jei norite, kad padangos tarnautų ilgiau, rinkitės kokybiškas, žinomo gamintojo padangas. Svarbu rinktis ne tik gerą gamintoją, bet ir patikimą, rinkoje palankiai vertinamą pardavėją, kuris gali suteikti visas kokybės garantijas. Galiausiai, padangos turi atitikti jūsų transporto priemonės techninius reikalavimus. Ekspertai primena, kad medžiagos, iš kurių gaminamos padangos, didžiąja dalimi lemia jų ilgaamžiškumą. Iš kitos pusės, nereikėtų pamiršti, kad šios savybės kinta, priklausomai ir nuo vairavimo įpročių bei sąlygų. Galiausiai, kiekvieną padangą veikia ir kiti veiksniai, pvz., temperatūra, apkrova, slėgis, vairavimo greitis ir t. t.

Vairuotojo atsakomybė atlieka svarbų vaidmenį, jei kalbame apie padangų eksploatacijos trukmę. Atsakingas vairuotojas turi reguliariai tikrinti padangų būklę, prižiūrėti, kad jose būtų tinkamas slėgis. Iš tiesų padangų slėgį ir protektoriaus gylį reikėtų patikrinti kiekvieną žiemos mėnesį. Jei norite, kad padangos dėvėtųsi tolygiai, kartais reikėtų jas sukeisti vietomis ir tikrinti išvirtimą bei suvedimą. Jei reguliariai tikrinsite padangas, laiku pastebėsite ir smulkius pažeidimus, kurie apsaugos nuo didesnių gedimų.

Vairavimo sąlygos

Padangos privalo atitikti jūsų vairavimo sąlygas. Pvz., jei gyvenate užmiestyje ir jums reikia įveikti retai valomus kelius, rinkitės dygliuotas ar minkšto mišinio padangas, o tuo atveju, jei dažniausiai važinėjate gerai valomais keliais, pvz., miesto gatvėmis, jums puikiai tiks kieto mišinio padangos. Jei abejojate, kokias padangas rinktis, pasikalbėkite su šios srities profesionalais, pvz., rinkoje itin palankiai vertinamas padangų pardavėjas Padangos plius siūlo plačią padangų pasiūlą individualiems pirkėjų poreikiams. Konsultantai atsakys į visus jūsų klausimus ir padės išsirinkti konkrečiai jūsų vairavimo įpročiams tinkančias padangas. Tinkamai parinktos padangos ilgina jų ekspoatacijos laiką ir mažina nelaimių ar eismo įvykių riziką.

Sandėliavimui keliami reikalavimai

Padangų ilgaamžiškumui svarbios ir jų laikymo sąlygos. Nenaudojamos padangos turi būti laikomos gerai vėdinamoje, vėsioje patalpoje, kurioje jų neveiktų karštis, drėgmė ar tiesioginiai saulės spinduliai. Netinkamai sandėliuojamos padangos praranda pirmines savo savybes, keičiasi padangų gumos parametrai.