Buhalterija nėra menas, bet…

buhalterija

Žvelgiant paviršutiniškai, buhalterija nėra menas. Tarkim, paveikslas priklauso meno kategorijai ir džiugina muziejaus lankytojus. Buhalterijos vieta tikrai ne muziejuje ir lankytojai nesibrauna pasižiūrėti, kas gero vyksta buhalterių kabinetuose. Tačiau vertėtų pamąstyti kiek giliau. Pasirodo, kad bendrumų tarp šių dviejų sričių galima aptikti. Nors apsilankius https://audita.lt/ nerandama tapybos eksponatų, tačiau…

Platūs apibrėžimai

Pirmiausia reikėtų pasakyti, kad tiek buhalterija, tiek menas – plačios sritys. Pavyzdžiui, vien paveikslai neatspindi gausios meno istorijos, o apskaita nėra viskas, ką siūlo buhalteriai.

Pasitelkime pavyzdį iš drabužių gamintojų flango. Jei asortimente yra vienuolika skirtingų kelnių ir dvi poros sportbačių, tai nereiškia, kad sportbačiai atspindės visą asortimentą. Taip ir postmodernistinis paveikslas nebūtinai reprezentuoja visą postmodernų laikotarpį, o mokesčių deklaravimas toli gražu neapima viso buhalterio turimų įgūdžių bagažo.

Įvairius dalykus galima apibrėžti tiek plačiau, tiek siauriau. Šis principas neapleidžia ir buhalterijos. Sakykim, apskaita. Paprastas žodis, susijęs su prievole, galbūt netgi su įkyrumu. Nesidomėję apskaitos viražais veikiausiai parašytume porą sakinių. O jei studijavome ar studijuojame buhalterinius dalykus, tada tikriausiai neužtektų ir viso A4 formato lapo.

Ką veikiate darbe ir po darbo?

Įdomu pratęsti temą pridedant darbo ir pomėgių sąvokas. Nes žmogus nėra vien tai, ką veikia darbe, ar vien tai, kokia jo veikla yra po darbo. Taip ir buhalteris gali būti puikus tapytojas, o skulptorius galbūt puikiai skaičiuoja ir susigaudo teisiniuose reikaluose. Lygiai taip pat tikėtina, kad buhalterines paslaugas teikiantis asmuo kuria gražius eilėraščius, o poetui nėra problema apskaičiuoti, kiek pelno pavyko uždirbti išleidus eilėraščių knygą. Todėl ne visada išlieka žmonių, jų profesijų ir įvairių dalykų skaidymas į aiškias kategorijas.

Ką tik pateiktos mintys anaiptol nėra bandymas paneigti vienos ar kitos profesijos svarumą. Tačiau neprošal suvokti, kad žmogus ne visada vienakryptis, talentų gali būti ne vienas. O tai, kas vienam yra profesija, kitam – hobis. Ir atvirkščiai – kas vienam hobis, kitam profesija. Ir šis žodžių žaismas pristato realybę, kurioje gyvename ir kurioje tokia svarbi yra buhalterija.

Buhalterija panaši į meną

O dabar – pavyzdys, kodėl buhalterinės paslaugos gali būti panašios į meną. Kaip pavyzdį pasitelkime skulptūrą. Įsivaizduokite, kad skulptoriui patikėta sukurti istorinės asmenybės skulptūrą. Meistras ko nors neapskaičiuoja ir kūrinys tampa dešimčia centimetrų per platus. Rezultatas netenkins lūkesčių ne vien dėl matematinių aspektų, bet ir todėl, kad bus stokojama estetikos. Panašiai kalbėtina ir apie buhalteriją. Čia kiekvienas skaičius, kiekvienas procentas turi savo vertę.

O kur kreiptis, jei reikalingos patikimos buhalterinės paslaugos? Kodėl gi neužsukus į https://audita.lt/? Jau rašyta, kad, čia nerasite tapybos eksponatų. Užtat galėsite pasikonsultuoti rūpimais klausimais ir sutarti dėl kokybiškų paslaugų jūsų verslui.