Kodėl bloga kredito istorija nėra geras dalykas?

paskolos su bloga kredito istorija
Nuotrauka: https://pixabay.com/en/money-money-tower-coins-euro-2180330/

Ne vienai kredito bendrovei pateikėte paskolos paraišką, tačiau kredito taip ir negaunate? Verta žinoti, kad paskolos su bloga kredito istorija pasižymintiems asmenims retai išduodamos. Tai gali būti priežastis, kodėl paskolų bendrovės nenori skolinti jums pinigų. Trumpai tariant, kiekvienas kredito teikėjas, kuris užsiima vartojimo paskolų išdavimų, yra įpareigotas atsakingai įvertinti visų paskolų prašytojų kreditingumą. Jeigu jūsų kreditingumo vertinimo metu matoma, kad kredito istorijoje yra labai daug prastų įrašų apie įsipareigojimų vykdymą, vadinasi nereikia stebėtis, kad niekas neskolina pinigų. Tai yra įprasta. Nei vienas kreditorius nerizikuos skolinti pinigus tokiems žmonėms, kurie negeba jų grąžinti.

Jeigu norite gauti paskolą kuo lengviau, vadinasi turite būti mokus asmuo

Mokaus asmens statusas garantuoja, kad kreditoriai paskolins tiek pinigų, kiek galite grąžinti. Aiškiau kalbant, mokumo galimybės yra vertinamos itin atidžiai. Kliento pajamos yra apskaičiuojamos pagal gaunamą informaciją iš įvairių informacinių sistemų. Taipogi kreditoriai kruopščiai peržiūrės kokius įsipareigojimus turite kitiems paskolų teikėjams. Logiška, kad gaunant dideles pajamas ir turint daug skolų, jūsų situacija nebus pavydėtina. Norintiems sėkmingai gauti paskolą, reikia gauti nemažas pajamas ir būti įsipareigojusiems už kuo mažesnę sumą.

Kiekvienas paskolų teikėjas mokumo galimybes dažniausiai apskaičiuoja iš pajamų atimant visas mėnesio išlaidas ir pritaikant specialią 40 procentų pajamų taisyklę. Tad, jeigu jūsų pajamos menkos, o įsipareigojimai nemaži, tai paskolos gauti ko gero jums nepavyks.

Kredito bendrovės negali pažeisti atsakingo skolinimo principų

Jeigu svarstote kodėl kreditų bendrovės nedaro jokių išimčių, tiesiog reikėtų suprasti – išimtys joms užtrauktų dideles baudas ar dar didesnes problemas. Kuomet kreditorius pažeidžia atsakingo skolinimo principus, jis gauna baudą ir tuo pačiu rizikuoja netekti licencijos. Jam rizikuoti paprasčiausiai nėra prasmės. Rizikuodamas ji uždirbtų nebent kelis šimtus eurų, tačiau baudos dydžiai siekia tūkstantines sumas. Tad, jeigu norite gauti paskolą, net nesitikėkite, kad kreditorius padarys išimtį.

Kiekviena paskolų bendrovė turi skolinti pinigus tik tiems, kurie tikrai gali tas skolas grąžinti laiku. Jokiu būdu nereikėtų tikėtis išimčių, nes šiuo metu jos nėra daromos praktiškai niekam.