Kaip galima sutaupyti pradedant el. prekybos veiklą?

pakavimo medziagos
Nuotrauka: https://pixabay.com/en/ecommerce-shopping-credit-card-2607114/

Elektroninėje erdvėje prekybos apimtys didėja ir tai liečia netgi Lietuvos rinką. Internetinių parduotuvių skaičius auga dėl to, kad mūsų šalyje yra sudarytos puikios sąlygos į rinką žengti netgi fiziniams asmenims. Norint pradėti internetinės prekybos veiklą, daugiau lėšų tenka skirti būtent prekių įsigijimui bei pakavimo medžiagų pasiruošimui. Vokucentras.lt pabrėžia, kad pakavimo medžiagas įsigyti dabar irgi yra ganėtinai paprasta. Internete užtenka susirasti specializuotas parduotuves, ir pateikus užsakymą, lieka tik laukti pristatymo. Didžiausia prekybininkų klaida įvardijama tai, kad jie pradžioje naudoja itin pigias ir dažniausiai – visiškai nepatvarias pakavimo medžiagas. Tai atneša gana nemažus nuostolius.

Pradžioje Vokucentras.lt pataria rinktis geresnė kokybės pakavimo medžiagas, nes jos yra tiesiog būtinos. Patvarios medžiagos geriau apsaugo siuntos turinį gabenimo metu. Jeigu pirkėjas vis dėlto gauną prekę su kažkokiais defektais, atsiradusiais dėl netinkamo transportavimo, tuomet jis gali tą prekę grąžinti ir atgauti pinigus. Tuo naudojasi daug pirkėjų. Tokiu atveju, pardavėjas privalo kompensuoti pirkėjo nuostolius, o pats lieka su sugadinta preke. Šito galima išvengti pakuojant siuntas pagal tam tikrus standartus. Kokie tie standartai? – paprasčiausiai reikėtų vengti itin nepatvarių pakavimo medžiagų naudojimo. Nors kokybiškos pakavimo medžiagos kainuoja daugiau, prekybos srityje didelių išlaidų išvengti vis tiek galima.

Pasak Vokucentras.lt, pakavimo medžiagas prekybai įsigyti galima pigiau tik tam tikrais atvejais. Aiškiau kalbant, pagrindiniu būdu sutaupyti laikomas didelių kiekių įsigijimas. Pradedantys el. prekybos veiklą, kuomet viskas bus pristatoma paštu ar per kurjerius, jokiu būdu neturėtų pakavimo medžiagų pirkti mažais kiekiais. Tiesiog dėl to teks išlesti daugiau pinigų. Iš anksto užsisakius didesnius pakavimo medžiagų kiekius, santykinai leidžiasi kaina. Kad ir toje pačioje Vokucentras.lt parduotuvėje galima matyti, jog perkant didesnes pakuotes, kainos ženkliai mažėja. Tiesa, kai kuriose vietose netgi nebus galimybės įsigyti pakavimo medžiagų mažais kiekiais.

Jeigu esate iš tų, kurie pradeda el. prekybos veiklą, tiesiog būtina suprasti, kad pakavimo medžiagų kokybė yra labai svarbi. Jeigu rinksitės pigiausias medžiagas, kurios nebus tinkamos pakavimo darbams atlikti, tuomet nenustebkite, jeigu jūsų pirkėjai prekes grąžins nuolatos.