Kokias grindis dėti svetainėje?

grindys 

Svetainė neabejotinai yra svarbiausia kiekvienų namų erdvė. Šiame kambaryje leidžiame laisvalaikį, priimame svečius ir ilsimės. Tad svetainės įrengimui skiriame ne mažesnį dėmesį nei miegamajam ar vaikų kambariui. Šiandien pakalbėkime apie šio kambario grindis – kokią grindų dangą pasirinkti svetainei.

  • Medinės grindys

Kadangi svetainė nėra drėgna patalpa, medinės grindys puikiai tinka šiam kambariui. Natūralus medis patalpai suteikia jaukumo ir šilumos, skirtingai nei sintetinės grindų dangos. Patvarumo prasme medines grindis reikia šiek tiek labiau saugoti nuo įbrėžimų ir pažeidimų. Tad šis variantas galbūt nelabai tinkamas turintiems naminių gyvūnų . Tačiau net ir atsiradus įbrėžimams ar nusidėvėjimui nėra būtina keisti visų grindų, o pakanka jas iš naujo nušlifuoti ir nulakuoti.

  • Vinilinės grindys

Nors vinilinę dangą galima vadinti naujove, tačiau ji sėkmingai skinasi kelią į svetaines. Ypač vinilinės grindys mėgstamos dėl išvaizdos įvairovės. Šia danga klotos grindys gali atrodyti kaip plytelės, laminatas, parketlentės. Viniline grindų danga pasidomėkite, jei jums svarbus komforto jausmas. Vinilinėmis grindimis malonu vaikščioti, jos minkštos ir švelnios. Taip pat vienas iš privalumų – nesudėtingas montavimas. Jos gali būti klijuojamos arba klojamos plaukiojančių grindų principu.

  • Laminatas

Laminatas – tai nebrangus, praktiškas ir patvarus pasirinkimas svetainės grindims. Puikiai tiks, jei svetainės grindys yra su šildymo sistema. Lyginant su natūralaus medžio grindimis, laminatas atsparesnis įbrėžimams. Jei ši savybė jums ypač aktuali, atkreipkite dėmesį į laminato atsparumo klasę ir rinkitės kuo didesnius gyvenamosioms patalpoms skirto laminato atsparumo rodiklius.

Spalvų ir raštų įvairovę rasite visuomet, nepriklausomai kokias grindis pasirinksite svetainei. Dėka gamybos technologijų pažangos gamintojai suteikia plačią grindų dangų dizainų pasirinkimo laisvę.