12 įdomių faktų apie sporto pasaulį

Greičiausiai iki šiol esate girdėję ne vieną įdomų faktą iš sporto pasaulio. Ir net jei nesate sporto mėgėjai, nuo sporto naujienų jums pernelyg atitolti nėra jokios galimybės – apie sportą kalbama visur ir visada. Todėl nepaisant to, kiek dėmesio skiriate sporto naujienoms, visuomet yra labai įdomu ir naudinga apie sportą sužinoti daugiau dar negirdėtų faktų.

 • Pirminis badmintono pavadinimas. Visi žinome apie šią sporto šaką, tačiau ne kiekvienas žino, kad pradžioje jos pavadinimas buvo „Poona“.
 • Dviračiu aplink pasaulį. Šiandien dviračiu pasaulį yra apvažiavęs ne vienas dviratininkas. Tačiau visuomet būna pirmas kartas. Taigi, ar žinojote, kad Anna Kopchovsky buvo pirmoji moteris, kuri 1894 m. pasaulį apvažiavo dviračiu, o visų įdomiausia yra tai, kad dviračiu važiuoti ji išmoko likus vos kelioms dienoms iki kelionės pradžios. Visą distanciją ji įveikė per 15 mėn. ir gavo 10 000 USD apdovanojimą.
 • Pasaulio futbolo čempionatas. 2022 m. Pasaulio futbolo čempionatas vyks Lusail mieste Katare. Tačiau įdomu tai, jog šis miestas iki šiol nė neegzistavo.
 • Bokso ringas. Retas žmogus susimąsto apie tai, kodėl bokso ringas yra vadinamas būtent „ringu“. Šis pavadinimas atsirado todėl, kad pradžioje bokso ringas būdavo apvalios formos – bokso varžybos būdavo stebimos apsupus kovotojus ratu.
 • Bėgikas Jusainas Boltas. Tarp 30 pačių greičiausių 100 metrų bėgimų visoje sporto istorijoje yra tik devyni, kurie nėra siejami su dopingo vartojimu. O visų įdomiausia, kad visų šių devynių bėgimų rezultatai priklauso vienam bėgikui, kuris yra Jusainas Boltas.
 • Bėgimo ristele sporto pradininkas. Šiomis dienomis didelė dalis žmonių nevengia kasdien gryname ore pabėgioti ristele. Tačiau ar žinojote, kad bėgimo ristele sporto pradininkas buvo James Fixx, kuris galiausiai mirė nuo širdies smūgio, kuomet bėgiojo ristele?!
 • Plaukikas Maiklas Felpsas. Profesionalus JAV plaukikas Maiklas Felpsas per visą savo karjerą yra laimėjęs daugiau aukso medalių nei visos šalys Olimpinių žaidynių istorijoje, todėl tikrai nenuostabu, kad šis plaukikas yra vadinamas pačiu geriausiu pasaulyje.
 • Automobilių lenktynės. „Nissan“ prekės ženklas yra puikiai žinomas visame pasaulyje. Tačiau ne kiekvienas yra girdėjęs apie tai, kad automobilių lenktynėse „Nissan“ lenktyniniai automobiliai visuomet yra žymimi 23 numeriu. Ir taip yra todėl, kad japonų kalba skaičius du yra tariamas kaip „ni“, o skaičius trys tariamas kaip „san“. Taigi, kartu tai sudaro „ni-san“.
 • Pusė maratono įveikta važiuojant mašina. 1904 m. vasaros Olimpinės žaidynės Sent Luise (JAV) buvo ypatingos. Maratono bėgikas amerikietis Frederick Lorz pirmasis pasiekė finišo liniją, tačiau galiausiai paaiškėjo, kad apytiksliai pusę maratono distancijos jis įveikė važiuodamas mašina.
 • Krepšininkas Šakilas Onilas. Visi bent kartą yra girdėję apie šį NBA krepšininką, tačiau retas žmogus žino, kad per visą savo kaip profesionalaus krepšininko karjerą Šakilas Onilas yra pataikęs tik vieną tritaškį metimą.
 • Architektūra Olimpinėse žaidynėse. Kuomet galvojame apie Olimpines žaidynes visuomet į galvą šauna mintys apie pačias įvairiausias sporto šakas, tačiau tikrai nei vienam nekyla mintis apie architektūrą. Kaip bebūtų, tarp 1912 ir 1948 m. architektūra buvo Olimpinė disciplina.
 • Kvidičo žaidimas. Kiekvienas, kuris yra skaitęs Hario Poterio knygas ar žiūrėjęs pagal šias knygas pastatytus kino filmus, žino Kvidičo žaidimą. Tuo tarpu šiandien Kvidičas pasaulyje yra pripažįstamas kaip sporto šaka, kuri turi savo lygas ir netgi reguliariai vykstančius pasaulio čempionatus.

Daugiau įdomios informacijos apie sportą galima rasti šiame statymų tinklapyje.