Kokios yra perspektyviausios Lietuvos sporto šakos ir komandos?

Štai pačios perspektyviausios sporto šakos ir komandos Lietuvoje:

Sporto šakos –

1.       Krepšinis

Krepšinis yra populiariausia sporto šaka Lietuvoje, o pati šalis yra išugdžiusi ne vieną pasaulinio lygio žaidėją. Lietuvos krepšinio rinktinė yra laimėjusi daugybę FIBA pasaulio čempionatų ir olimpinių žaidynių medalių, o šalyje yra daug puikių profesionalių krepšinio klubų.

2.       Futbolas

Tai dar viena svarbi sporto šaka Lietuvoje, o nacionalinė rinktinė ne kartą pateko į UEFA Europos futbolo čempionatą. Lietuvoje taip pat yra nemažai sėkmingai dirbančių profesionalių futbolo klubų, o ši sporto šaka populiari tarp vietos gyventojų. Šio sporto mėgėjai gali taip pat pasidžiaugti, kad yra daug futbolo pramogų žaidimų, viena iš jų – ši kuri siūlo futbolo pramoginius žaidimus. Ir jai futbolas jūsų netraukia, ji turi daug kitų įvairių sporto šakų.

3.       Lengvoji atletika

Ji taip pat yra svarbi Lietuvos sporto šaka, kurioje išryškėjo keletas pasaulinio lygio sportininkų. Lietuva yra laimėjusi daugybę medalių olimpinėse žaidynėse ir kitose tarptautinėse varžybose, o šalies sportininkai yra gerai žinomi. Lengvoji atletika yra sporto šaka, apimanti bėgimo, šuolių ir metimo įgūdžių varžybas.

Komandos –

1.       Kauno Žalgiris

Tai profesionali krepšinio komanda, įsikūrusi Kaune ir rungtyniaujanti Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Įkurta 1944 m., ji yra viena seniausių Eurolygos komandų. Žalgiris yra vienas iš 11 Europos klubų, turinčių ilgalaikes Eurolygos licencijas, kurios užtikrina garantuotą vietą šios lygos reguliariojo sezono etape. Nuo 2011-2012 m. sezono „Žalgiris” namų rungtynes žaidžia „Žalgirio” arenoje, kuri buvo pastatyta prieš pat „EuroBasket 2011“. Klubo pavadinimas mena pergalingą Žalgirio mūšį. Per savo istoriją Žalgiryje rungtyniavo daug Lietuvos krepšinio legendų, tarp jų Arvydas Sabonis, Modestas Paulauskas ir Šarūnas Jasikevičius.

2.       Vilniaus „Rytas”

Lietuvos profesionalus krepšinio klubas, įsikūręs Vilniuje. Klubas buvo įkurtas 1997 m. ir tapo vienu sėkmingiausių Lietuvos krepšinio klubų. Rytas yra iškovojęs du EuroCup titulus, penkis Lietuvos krepšinio lygos titulus, tris Lietuvos taurės turnyrus ir tris Baltijos šalių čempionatus. Komanda namų rungtynes žaidžia 11 000 vietų „Avia Solutions Group” arenoje ir 2 741 vietų „JEEP” arenoje. Per daugelį metų Ryto komandoje rungtyniavo vieni geriausių Lietuvos krepšininkų, tarp jų: Šarūnas Marčiulionis, Šarūnas Jasikevičius, Ramūnas Šiškauskas, Arvydas Macijauskas, Jonas Valančiūnas, Martynas Gecevičius, Renaldas Seibutis, Simas Jasaitis, Robertas Javtokas, Darius Songaila, Marijonas Petravičius, Rimantas Kaukėnas, Rimas Kurtinaitis, Gintaras Einikis.

3.       Panevėžio Lietkabelis

Krepšinio klubas Lietkabelis – Panevėžyje įsikūrusi profesionali Lietuvos krepšinio komanda, dalyvaujanti Lietuvos krepšinio lygoje ir tarptautiniame EuroCup turnyre. 2011 m. spalį klubo savininkas Darius Gaudiešius krepšinio klubą padovanojo su Ūkio banku susijusiems Algirdui Kriščiūnui, Antanui Kaziui Liorentui ir Kazimierui Antanynui. 2012 m. klubas susigrąžino legendinį Lietkabelio vardą.

4. Klaipėdos Neptūnas

Krepšinio klubas „Neptūnas”, yra profesionali Lietuvos krepšinio komanda, įsikūrusi Klaipėdoje. Klubas dalyvauja Lietuvos krepšinio lygoje, o tarptautiniu mastu – Čempionų lygoje. Įkurta 1962 m. pavadinimu „Maistas“, o 1964 m. pavadinimas „Maistas“  pakeistas į „Neptūnas“. Klubas nešioja romėnų jūros dievo Neptūno vardą. 2014-2015 m. sezone „Neptūnas” dalyvavo Eurolygos varžybose ir yra tik trečiasis Lietuvos klubas po „Žalgirio” ir „Ryto”, dalyvavęs aukščiausioje Europos krepšinio lygoje.