UNICEF vaikų bėgimas „už kiekvieną vaiką“ startuoja Kaune

bėgimas

Didžiausias ir prasmingiausias vaikų bėgimas Lietuvoje – UNICEF vaikų bėgimas – startuoja Klaipėdoje ir Kaune. Šiais metais tradicinis bėgimas skirtas JT Vaiko teisių konvencijos 30-ies metų sukakčiai paminėti, o distanciją įveikę mažieji bėgikai primins visuomenei, kad vaikai yra didžiulė pasaulį ir gyvenimus keičianti galia.

UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė–Staniulėnė džiaugėsi, kad UNICEF vaikų bėgimas tampa gražia Lietuvos šeimų, mokyklų ir darželių tradicija, o gautas medalis įkvėpia kiekvieną vaiką suprasti, kad visą gyvenimą jis turi nesustoti ir bėgti norėdamas padėti kitiems, gelbėdamas kitų gyvybes.

„Šis bėgimas suvienija vaikus visame pasaulyje ir suteikia jiems galimybę padaryti kažką, kad išgelbėtų vaikų gyvenimus. Tai ilgalaikė iniciatyva, skatinanti moksleivių fizinį aktyvumą ir supažindinanti juos su altruizmu bei kiekviename iš mūsų slypinčia galia kurti gražesnį pasaulį“, – sakė J. Majauskaitė–Staniulėnė.

UNICEF vaikų bėgimo akimirkas Klaipėdoje galite pamatyti čia:  

https://youtu.be/Y5vQ9uC5aJY

Svarbus UNICEF vaikų bėgimų tikslas – ugdyti jaunųjų visuomenės narių bendruomeniškumą, todėl UNICEF dėkoja mokytojams, kurie ragina bėgime dalyvauti klases ar net bėga visa mokykla būriu. Juk visiems kartu – ir smagiau, ir drąsiau.

Apie mažųjų ir jaunųjų bėgikų rezultatus, pasiektus UNICEF vaikų bėgimuose, kalba skaičiai. Per septynerius metus vargingiausių pasaulio šalių vaikams skirtuose UNICEF bėgimuose dalyvavo daugiau kaip 16,3 tūkstančiai mažųjų bėgikų, padariusių per 12 mln. žingsnių. Vaikams iš skurstančių šalių buvo paaukoti 86 632 eurai, kurie išgelbėjo 20 379 dėl prastos mitybos išsekusius vaikus nelaimių ir skurdo slegiamose šalyse.

Visi UNICEF bėgimų dalyviai gauna specialius rėmėjų dovanojamus UNICEF marškinėlius ir yra apdovanojami medaliais, o šauniausiai šiųmečiame bėgime pasirodžiusi klasė / mokykla bus apdovanota kelione su „Toks“ į įspūdingą mokslo centrą AHHAA Estijoje, Tartu.

UNICEF vaikų bėgimus kasmet aktyviai palaiko žiniasklaida ir visuomenėje žinomi žmonės. Tarp jų –  olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, vicečempionas Jevgenijus Šuklinas, olimpietis, irkluotojas Egidijus Balčiūnas, aktoriai Giedrius Savickas ir Virginija Kochanskytė, Eglė Jackaitė, dainininkai Justė Arlauskaitė-Jazzu, Donatas Montvydas, Vaidas Baumila, Marija Grabštaitė, Mantas Jankavičius, Merūnas Vitulskis, Gabrielius Liaudanskas – Svaras bei daugelis kitų.

UNICEF vaikų bėgimas, paminint JT Vaiko teisių konvencijos 30 metų jubiliejų, šiemet vyks 6 Lietuvos miestuose –Klaipėdoje, Kaune, Druskininkuose, Tauragėje, Kretingoje ir Vilniuje.

Užsiregistruokite dabar: http://unicef.lt/veikla/projektai/vaiku-begimas-uz-kiekviena-vaika/

 

Apie UNICEF vaikų bėgimą

Unicef vaikų bėgimas – linksmas 500–1 km bėgimas 2-14 metų vaikams, skirtas padėti nuo prastos mitybos ir mirtinų ligų kenčiantiems vaikams nelaimių purtomose šalyse. Tai renginys, kuris suvienija vaikus visame pasaulyje ir suteikia jiems galimybę padėti UNICEF išgelbėti pasaulio vaikų gyvenimus.

 

JT Vaiko teisių konvencija

1989 m. priimta Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija – išsamiausias kada nors sudarytas vaiko teisių dokumentas ir plačiausiai ratifikuota tarptautinė žmogaus teisių sutartis pasaulio istorijoje. Ji skelbia, kad kiekvienas vaikas – nepaisant jo rasės, lyties, religijos, kalbos, sugebėjimų ar bet kokio kito aspekto – turi savo teises.

 

Konvencija sudaryta iš 54 straipsnių, kurie apima visus vaiko gyvenimo aspektus ir išdėsto pilietines, politines, ekonomines, socialines ir kultūrines teises, priklausančias visiems pasaulio vaikams. Dokumente taip pat nurodoma, kaip suaugusieji ir šalių vyriausybės turi bendradarbiauti, siekdami užtikrinti, kad visi vaikai galėtų šiomis teisėmis naudotis. UNICEF yra vienintelė organizacija minima konvencijoje atsakinga už jos įgyvendinimą.

 

 

Apie UNICEF

UNICEF dirba, kad užtikrintų kiekvieno vaiko teises ir gerovę. Kartu su partneriais mes dirbame 190 šalių ir teritorijų, kad šį įsipareigojimą paverstume tikrove. Ypatingą dėmesį skiriame labiausiai pažeistiems ir pamirštiems vaikams, kad pagalba pasiektų visus vaikus ir visur.