Kristinos Alšauskienės paroda „Pokalbiai”

2015 metų spalio 23 dieną (penktadienį), 17.00 valandą Keramikos muziejus (adresas Rotušės a. 15, Kaunas) kviečia pasiklausyti pokalbių. Tik girdimi jie ne ausimis, o jautriais regėjimo ir intuicijos įrankiais. Keramikės Kristinos Alšauskienės kūriniuose emocingai prabylančios formos, faktūros ir spalvos nukelia žiūrovą į pažįstamą, tačiau savitai suvoktą pasaulį.

KRISTINOS ALŠAUSKIENĖS PARODA „POKALBIAI“
KRISTINOS ALŠAUSKIENĖS PARODA „POKALBIAI“

Parodos autorė savo kūrybos procesą išgyvena kaip vidinį pokalbį: „Kurdama vertinu, ginčijuosi, džiūgauju, pykstu, diskutuoju savyje. Mintis, kurios liejasi, užrakinu darbuose. Stengiuosi užmegzti nebylų pokalbį su žiūrovu – apie gamtos grožį, apie emocijas kurias drįstame ar vengiame rodyti aplinkiniams.“

Pirmoje personalinėje jaunosios menininkės Kristinos Alšauskienės parodoje vyrauja gamtos tema, individualiai išgyventas santykis su aplinkos pokyčiais, gyvybės ir mirties priešprieša. Šios temos pateikiamos užuominomis, stebėtojo žvilgsnį kreipiant į kūrinių paviršiuose glazūromis ir reljefais kuriamus pasakojimus. Dažniausiai naudojama plokštės ar lėkštės plastinė forma, kur tarsi paveiksle ryškiomis faktūromis „tapomi“ pasakojimai.

Skulptūriniams reljefams keramikė pasirenka plastiškus, daugiasluoksnius motyvus, antropomorfines detales, gamtoje rastus sudžiūvusių šakų, žolių rezginius, kuriuos, naudodama šlikerį, komponuoja skulptūriškuose paviršiuose. Kūriniai pagavūs ir spalviniais sprendimais: žemės spalvų tonus dailininkė pagyvina ryškiaspalvių bei stiklo glazūrų potėpiais.

Paroda veiks nuo 2015.10.23 iki 2015.11.30