Kristinos Paulauskaitės paroda „Šviesos kodas“

Šių metų gruodžio 4 dieną (penktadienį), 17.00 valandą Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Keramikos muziejuje (adresas Rotušės a. 15, Kaunas) įvyks Kristinos Paulauskaitės parodos „Šviesos kodas“ atidarymas.

Keramikos muziejuje nušvinta neregėta planeta: užburta jos materija, elektra mintantys ir šviesą spinduliuojantys sutvėrimai nori būti atpažinti. Tai jaunosios kartos keramikės Kristinos Paulauskaitės pasaulis, įtikinamai sukurtas vaizduotės jėgai jungiantis su meistriškai įvaldytomis keramikos technologijomis.

Kristinos Paulauskaitės paroda „Šviesos kodas“
Kristinos Paulauskaitės paroda „Šviesos kodas“

Autorės fantazija kristalizuojasi iš žemiškų segmentų: bičių korių nuotrupų, amebiškų gyvių ir žmogaus kūno interpretacijų. Tai tampa atramos taškais kuriant giliaprasmius vaizdinius, nurodančius į tobulos žmonių bendruomenės, bičiulystės ilgesį.

Kūrinių trapumą, sąsajas su matoma ir nematoma aplinka, erdvių toliais ženklina virtuoziškai valdomos lipdymo, ažūro technikos, matinių ir blizgių, prigesintų žemės spalvų glazūrų deriniai.

Šioje parodoje menininkė pristato naujausius pastarųjų metų kūrinius ir realizuoja savo seniai puoselėtą siekį – keramikos objektus jungia su šviesos šaltiniais. Šviesos srautai, jų intensyvumo įvairovė kūriniams suteikia daugialypę sąvoką. „Kiekvienas kūrinys yra užkoduotas, šviesos srautais perduodami signalai siunčia žinią“, apibendrina personalinę parodą keramikė K. Paulauskaitė.

Parodą galima aplankyti nuo 2015.12.04 iki 2016.01.10

Maloniai kviečiame apsilankyti.